2300 TL Sistem tavsiyesi

Umutz

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaslar selamlar.
Son 1 haftadır forumda sistem toplama adına çok fazla başlık okudum ve tavsiyelerinize aşağıdaki sorularıma göre ihtiyacım var.
1. Monitör hariç bütçe max 2300 tl'dir.
2. Oyun öncelikli amacım ve sonra da pc'de photoshopta fotoğrafçılık üzerine de uğraşacağım.
3. Ram 8 gb olmalı.
4. İşlemci intel skylake ve ileriye dönük anakart mümkün olur mu?
5. Ekran kartı r9 380 modelinin 2 ve 4 gb olanı var. Performans çok farkeder mi?
6. Psu 600 w plus olabilir mi?
7. Ben sistemi vatandan toplayacağım montaj vs zayfım ve garantili olsun istiyorum.
8. Overclok asla cesaret edemem gibi.
9. Bu sistemde call of duty son serileri rahat oynanır mı ?
10. Monitörde 1 ms ile 5 ms ve 2 ms oyunlarda hissedilir mi, ne kadar etkiler?
Herkese teşekkür ediyorum ve acılan başlıklardan herkese faydalı olduğunuzu düşünüyorum.

2500 TL yapabilirseniz bu sistemi öneririm. Ayrıca Call of Duty serilerini geçtim GTA V, The Witcher 3 gibi oyunları yüksek ayarda 55 fps den aşşağı oynamazsınız.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    31,2 KB · Görüntüleme: 447
Öncelikle geribildirim için çok teşekkür ederim. Önerdiğin kasayı listeye ekledim. Şimdi tüm arkadaşlarım görüş ve tecrübelerine göre değerli desteğinizi bekliyorum. Kısmetse 1 hafta içinde sizden aldığım bilgilerle toplama kasayı sipariş edeceğim.
Aşağıda benim seçtiğim sistemde işlemci, ram, anakart eksiktir. Bu parçalar için uyumluluk ve performans anlamında sizlerden öneri bekliyorum. Ve bütçeyi monitör dahil 2700 civarı düşünüyorum. Biraz esneyebilir ama bu civarda olursa süper olur. Ve uzun süre beni götürecek ileride upgrade imkanı olabilecek ddr4 ve skylake tabanlı sistem umuyorum. Tüm arkadaşlarımdan bu sistemle ilgili yorum ve revize etmemi istediğiniz parça önerilerini bekliyorum. Herkese şimdiden çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• image.jpeg
    image.jpeg
    114,9 KB · Görüntüleme: 188
R9 380 Ekran kartı kesinlikle GTX 960'dan daha iyidir. Arada 8-9 fps fark olacaktır. R9 380'i şiddetle öneriyorum. 1 Hafta sonra bende bu sistemi alacağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı