24.000 TL'ye laptop önerisi

Bütçe
20.000-24.000
ASUS attığım bilgisayar düne kadar 25'di şimdi 27 olmuş

Hocam Victus mantıklı ama 6 GB 4050 için az diyenler var sizin görüşünüz nedir? Ekranı jöle gibi sallanıyor düşecek hissiyatı yaratıyor diyorlar onun için. Bir de garanti bilgisi yazmıyor Amazon satıcısinda ama ne kadardır garantisi acaba?

(Ayrıca ben aslında FreeDOS falan Windows kurma islerinden anlayan biri değilim kolaya kaçmak istedim bir nevi)

Hocam 6 GB bu dönemde evet az gelebilir ama 8 GB almak için minimum 4060 almanız lazım o da 31K TL'den başlıyor ki ben şu an 6 GB ekran kartı kullanıyorum şu ana kadar bir problemini yaşamadım. Victus'larda ekran sallanma sorunu evet var ekranı biraz fazla hafif ama bence büyük bir problem değil bu. Satıcısı Amazon olan ürünleri alırken hiç tedirgin olmayın hocam markanın kendi satıcısından sonra en güvenilir 2. satıcıdır bence sitenin kendisi. Windows işine gelirsek hocam, Windows'a sahip laptoplarda genellikle fahiş fiyatlar isteniliyor sırf Windows'u var diye 20bin TL'lik laptopu 22-23 bandına kadar çekebiliyorlar. Windows kurmak aşırı basit bir işlem hocam hiç korkmayın. Bence attığım laptoplardan birini alın en mantıklı seçim onlar. HP'yi alırsanız çok mantıklı bir seçim yaparsınız çünkü 4050 çok iyi bir kart. Windows kurmak 15-20 dakikanızı falan alır ki bunun çoğunluğunu bilgisayar kendisi yapıyor. Siz zaten technopat foruma yazarsanız size binlerce kişi yardım edecektir.

Hocam 6 GB bu dönemde evet az gelebilir ama 8 GB almak için minimum 4060 almanız lazım o da 31K TL'den başlıyor ki ben şu an 6 GB ekran kartı kullanıyorum şu ana kadar bir problemini yaşamadım. Victus'larda ekran sallanma sorunu evet var ekranı biraz fazla hafif ama bence büyük bir problem değil bu. Satıcısı Amazon olan ürünleri alırken hiç tedirgin olmayın hocam markanın kendi satıcısından sonra en güvenilir 2. satıcıdır bence sitenin kendisi. Windows işine gelirsek hocam, Windows'a sahip laptoplarda genellikle fahiş fiyatlar isteniliyor sırf Windows'u var diye 20bin TL'lik laptopu 22-23 bandına kadar çekebiliyorlar. Windows kurmak aşırı basit bir işlem hocam hiç korkmayın. Bence attığım laptoplardan birini alın en mantıklı seçim onlar. HP'yi alırsanız çok mantıklı bir seçim yaparsınız çünkü 4050 çok iyi bir kart. Windows kurmak 15-20 dakikanızı falan alır ki bunun çoğunluğunu bilgisayar kendisi yapıyor. Siz zaten technopat foruma yazarsanız size binlerce kişi yardım edecektir.
Hocam ben bu işin içinden çıkamıyor gibiyim ya. Alırsam o attığınız Lenovo ve HP alabilirim gibi (bunlarda ram arttırma slotu mevcut mu acaba)

Ama bütçeyi 20'ye düşürüp daha stabil bir şeyde alabilirim belki ya bilmiyorum. Bu ise aslında 12 bin liralik sadece ofis açan bilgisayar alma kafasıyla girdim, sonra bütçeyi 30 Lara kadar çıkardım sonra napıyorum ben diyerek en son 24 e düşürdüm 😄😬🤐

Hocam ben bu işin içinden çıkamıyor gibiyim ya. Alırsam o attığınız Lenovo ve HP alabilirim gibi (bunlarda RAM arttırma slotu mevcut mu acaba)

Ama bütçeyi 20'ye düşürüp daha stabil bir şeyde alabilirim belki ya bilmiyorum. Bu ise aslında 12 bin liralik sadece ofis açan bilgisayar alma kafasıyla girdim, sonra bütçeyi 30'lara kadar çıkardım sonra napıyorum ben diyerek en son 24'e düşürdüm 😄😬🤐

Hocam maalesef yok çünkü ikisinde de 2x8 çift slot RAM bulunmakta.
Hocam bu laptopta var Acer'in 8 GB RAM var bunda 2x4 mü yoksa 1x8 mi bilmiyorum eğer 1x8 ise yanına 16 falan ekleyip 24 GB RAM yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı