24.000 TL'ye sistem toplama

Bütçe
24000

kanye east

Zeptopat
Daha fazla  
İventustan bir sistem beğendim ve özelleştirdim. Fazla bilgisayar parçalarından anlamıyorum. Bu sistem parçaları birbiri ile uyumlu mu? Darboğaz yapar mı? Animasyon yapmak ve renderlemek için uygun mu?

AMD Ryzen 5 5500 4.2GHz 6/12 çekirdek işlemci.
ASUS Prime B550M-K anakart.
Adata 32 GB (2 adet 16 GB) 3200MHz bellek.
ASUS RTX 3060 Dual OC V2 12 GB ekran kartı

Vento neptune 4xargb fanlı kasa.
FSP Hyper Pro 650W 80+ Bronze güç kaynağı.
Adata Swordfish 1TB M.2 1800-1200MB/s SSD

O sistem için o fiyat aşırı pahalı. RTX 4060 hatta 4060 Ti serili sistemler bulunuyor o fiyatlara.

Blender üzerinde animasyon ve render için 12 GB ekran kartı tercih ettim. Önerdiğiniz ekran kartları render ve animasyon için iyiler mi?

Blender üzerinde animasyon ve render için 12 GB ekran kartı tercih ettim. Önerdiğiniz sistem render ve animasyon için bu sistemden iyiler mi?

Blender üzerinde animasyon ve render için 12 GB ekran kartı tercih ettim. Önerdiğiniz ekran kartları render ve animasyon için iyiler mi?

Blender üzerinde animasyon ve render için 12 GB ekran kartı tercih ettim. Önerdiğiniz sistem render ve animasyon için bu sistemden iyiler mi?

12 GB 3060 tercih edilmemeli bu bütçe için.

Neden tercih edilmemelidir ve sistemi önerdiğiniz siteyi biraz araştırdım güvenilirlik konusunda insanlar pek memnun değiller. İventus veya daha güvenilir bir siteden Blender için bir sistem önerebilir misiniz lütfen.

Attığım 2 sistemin web sitesi güvenilir.

Şikayetvar tarzı sitelere bakarsanız, hep şikayetlar vardır. Çünkü sadece şikayetçi olanlar yazıyor genellikle. Bu attığım sitelerdeki sistemleri binlerce kişi alıyor ve illa birkaç kişi sorun yaşayabilir, her firmanın şikayeti vardır. Maalesef, başka sistem öneremem.

12 GB 3060 bu bütçeye çok düşük ve saçma kalır, 12 GB olsa bile gücü çok düşük ve eski, eski olmasının yanı zaten gücü az olduğundan 12 GB VRAM'i bile dolduramayabilir.

Sinerji'deki sistemin 32 GB RAM'li 1 TB M.2'li 27.000 TL olanı için ne diyorsun alınır mı?

Degmez, bence. 16 GB RAM, oyun icin yeterlidir. Tek kanal DDR5 RAM yeterlidir. DDR4'teki gibi devasa cift kanal farki yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı