24" 144Hz 1 ms IPS panel 1200-1500 TL arası monitör önerisi

Monitörü oyun için mi alıyorsun renk güzelliği kalitesi için mi? Öncelikle bunu bir kafanda netleştir.
Oyun için kesinlikle TN. %50 %50 ise kafanda sorular IPS.
TN panel olarak Viewsonic XG2401.
IPS panel olarak AOC 24G2U, Viewsonic XG2405.

Oyun için sizce en iyi panel hangisidir acaba? Renkler kaliteli olsun istiyorum, oyundan iyice keyif almak istiyorum. Şu anda kullandığım monitörün paneli çok dandik sanırım bilmiyorum.

Oyun için sizce en iyi panel hangisidir acaba? Renkler kaliteli olsun istiyorum, oyundan iyice keyif almak istiyorum. Şu anda kullandığım monitörün paneli çok dandik sanırım bilmiyorum.
Oyun için açık ara TN panel. En hızlı bu paneldir oyunlar için. Ama renkler konusunda geride kalıyor tabiki. IPS 1MS yazsa bile 1 MS olmuyor bilginiz olsun. TN paneller bile 1 ms zar zor ulaşıyor çünkü. Ama TN panelin önüne geçemiyor VA, IPS.

Oyunlarda ve film izlerken farklı ayarlar yaparak sizi iader edecektir TN panel olarak XG2401.
İlla güzel görüntü ile hardcore oyuncu değilim 3 5 ms dert etmem azcık ghosting fark etmem diyorsanız kesinlikle tabiki IPS panel. Çünkü izlediğiniz filmler keyifli hale gelecektir.

Monitörü oyun için mi alıyorsun renk güzelliği kalitesi için mi? Öncelikle bunu bir kafanda netleştir.
Oyun için kesinlikle TN. %50 %50 ise kafanda sorular IPS.
TN panel olarak Viewsonic XG2401.
IPS panel olarak AOC 24G2U, Viewsonic XG2405.
TN panelde yandan bakınca ya da yukardan bakınca renkler bozuluyor. Ama ıps panelin renk kalitesini çpk beğendim. Ama ıps panelde 1ms yazıpta 4ms 5ms olduğuda oluyormuş. Bende genel olarak oyun oynadığımdan TN panel almaya karar verdim. Teşekkürler bilgileriniz için.

Son düzenleme:
Ben de ilk kavisli monitörümü 35 yaşında geçen ay satın alıp kullanmaya başladım hocam inan öyle aman aman bir şey yok. Özellikle 24 inç için yabancılık çekmezsin, belki 1 günlük olur.
Dediği doğru. Göze batmıyor. Sanki flat gibi. Ama ışık sızması daha kaçınılmaz oluyor. Ve ilerde ölü piksel konusunda sıkıntı çıkartabiliyor Curved VA monitörler gözlemlediğim kadarıyla. Benim için ya TN ya IPS paneldir. VA ya ısınamadım gitti. Uygun ve güzel ayarlar yapınca TN panel ile güzel ayarlar yapılınca VA ya yetişebiliyor ama 2 si de IPS e yetişemiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı