24-25 bin TL sistem toplama

Benim dediğim üründe AMD Ryzen 5 5500 var, sende ki i3. AMD Ryzen 5 5500 tercih ederim, onun dışında ürün daha pahalı.

Cevapların için teşekkür ederim, hangi kasayı alacağıma karar verdim. Ama şu an monitör de kararsız kaldım. Hem 2K hem 240 Hz hem Curved hem de IPS'li bir monitör bulamıyorum, varsa bile çok pahalı.

Monster'in 2 monitör ürünü var.

Birisi 240 Hz, 1ms 1920x1080 FHD, 27" çerçevesiz Curved geniş ekran 16:9,
2 adet dahili hoparlör, dikey kullanım imkanı, parlamaz ekran özellikleri var. 6K TL bu.

Diğerinde ise 165 Hz, 1ms, 2560x1440 çözünürlük QHD, 32" ince kenarlı kavisli geniş ekran 16:9, parlamaz ekran özellikleri var. 7K TL bu.

Farklı marka monitörlere baktım, fakat bu kadar ucuz ve bu kadar özelliğe sahip başka monitör bulamadım. Şu an da bu ikisinden hangisini alacağımı bilmiyorum, kararsız kaldım. Oyun deneyimi için kesinlikle 240 Hz tercih ederim, fakat sadece oyun oynamayacağım için de çözünürlük yüksek olmasını isterim. Siz bu 2 ürünü araştırıp bana fikir verebilir misiniz?

@Rdvnzl

Seçtiğim kasa bu monitörleri kaldırabiliyor? Onu da bilmiyorum. Ekran kartının falan çok iyi olması lazım diye duymuştum 2K olunca.

Hocam RTX 3060 Ti aradaki farkı kapatıyor ayrıca i3 demeyin i3 12100F bayağı güçlü işlemci.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
çoğu oyunda aralarında 3-4 FPS var. 2-3 oyunda 10 FPS fark atıyor i3 12100F Ryzen 5 5500'e. Diğer oyunlarda 3-4 FPS fark var.

Fiyat performans anlamında en iyi işlemcilerden benim gözümde.

Ayrıca 3060 2K için yeterli değil. Cyberpunk'ta 30 FPS falandı. 3060 Ti 45 FPS'lerde geziyor yüksekte. 3060 almazdım ben olsam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
arada 10 FPS'lik bir fark var.

Son düzenleme:
Hikayeli oyunlarda 2K deneyimi daha zevkli olur 60 FPS alsan yeter zaten onun dışında FPS oyunlarında 240 Hz önemli olur onda da 1080p oynarsan 240 Hz'yi güzelce kullanırsın. Ekran kartın o kadar FPS verir bence. Monitörlere gelirsek bende iki tane var ikisinde de dahili hoparlör var fakat memnun değilim kalitesinden. Yani genelde kötü oluyor üstündeki müzik falan dinlemeyi düşünüyorsan zevk vermeyebilir. Ve Full HD asla önermiyorum 5-6k üstüne çıkılınca 2K tercih ederim. Curved istemişsin ben kullanamadım sattım ama hastası da oluyor yine de bundan önce denemediysen biraz deneyimlemen işine yarar. Monster'ın kullandığı panelin renk kalitesini bilmiyorum PS falan işlerinde renk kalitesi önemli oluyor özellikle çıktı alıyorsan çok önemli fakat dediğim gibi 2K minimum tercihim olur. 165 Hz de yeteceğini düşünüyorum üzmez yani seni. ASUS'un 6K ya 27 inç 2K 165 Hz monitörü var başka o fiyatlara alternatiflerde var. Monitörü gidip görüp seçebilme şansın varsa daha iyi olur.

Bu sistemi almaya karar verdim. Birkaç ay içerisinde alacağım; şubat, Mart civarlarında falan. Sizce o zamana kadar bu üründe fiyat artışı olur mu?

Asıl sorum senin de dediğin gibi bende 2K çözünürlük olan bir monitör istiyorum, fakat 6K TL'yi geçmemesi gerekiyor. Hem ayarlanabilir, hem 240 Hz hem de 2K çözünürlük bir monitor var mı bildiğin?

Dediğim monitör bu.

@Rdvnzl

ViewSonic Elite XG270 27" 1ms Full HD G-Sync IPS Siyah Oyuncu Monitörü (ViewSonic Türkiye Garantildir) Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL monitör olarak 2K o fiyata bulamazsınız ama bu sizin attıgınızdan daha iyi görüntü kalitesi verecektir.

Bu sistemi almaya karar verdim. Birkaç ay içerisinde alacağım; şubat, Mart civarlarında falan. Sizce o zamana kadar bu üründe fiyat artışı olur mu?

Asıl sorum senin de dediğin gibi bende 2K çözünürlük olan bir monitör istiyorum, fakat 6K TL'yi geçmemesi gerekiyor. Hem ayarlanabilir, hem 240 Hz hem de 2K çözünürlük bir monitor var mı bildiğin?

Dediğim monitör bu.

@Rdvnzl

Hocam 2K 240Hz çok boş olur zaten 3060 genelde hikayeli oyunlarda 60-70 FPS. Maximum 144Hz alın.

3060 Ti bence de 3060a göre bayağı farklı ve i3 12. nesil güçlü ve yükseltmeye daha uygun. 13. nesil Intel işlemciler 7000 serisi Ryzen'lerden bile güçlü çıktı ileride 12. nesil i3'ü bırakıp 13. nesil i5e geçersen bayağı performans artışı olur.

@Volidumbuk @Rdvnzl @Turkay01

i3-12100F modelini biraz araştırdım. Evet aralarında pek fark olmuyormuş. Ama bilmiyorum sonuçta bu i3 model. Ayrıca ben geçici sürelik almak istemiyorum, bunu alacağım ve hep kullanacağım. Daha sonradan yükseltmek istemiyorum.

Çok fazla hikayeli oyun oynayan biri değilim, tabii ki arada oynuyorum. Ama çoğunluk Valorant gibi FPS oyunları oynuyorum.

Monitör konusuna gelecek olursak. 2K bir monitör neden bu kadar önemli, anlamış değilim. Ben Curved almak istiyorum, FPS oyunlarında ve genel görünüş olarak önemli bir rol oynuyor bence. Ayrıca tabii ki FPS oyunları için 240 Hz olması benim için çok daha iyi olur. Tabii ki bu özelliklerin yanında 2K olsa çok iyi olur.
Ama sanırım evet, Monster'in 2K, 165 Hz, Curved oyuncu monitörünü alacağım 7K TL'ye. Varsa bildiğiniz bundan daha pahalı olmayan ve iyisi söyleyebilirsiniz.

İşlemci konusunda hala kararsız kaldım. RTX 3060 yerine Ti alma kararına vardım, ama gösterdiğiniz kasalarda ki işlemciler konusunda kararsız kaldım. Dediğiniz kasalarda ki işlemciler konusunda biraz daha aydınlatırsanız sevinirim.

Ayrıca bu kasa 2K, 165 Hz bir monitör kaldırır mı?
Kasa dediğim: i3 12100F ve RTX 3060 Ti

@Volidumbuk ULTIMA-5600/ AMD Ryzen 5 5600 / ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL V2 OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Ryzen 5 5600 işlemcili aynı özelliklere bu kasayı alacağım. Bu daha iyi sanırım.

Son düzenleme:
5 dk öncenin indirimi.

Screenshot_20221023-195837.jpg

@Volidumbuk @Rdvnzl @Turkay01

i3-12100F modelini biraz araştırdım. Evet aralarında pek fark olmuyormuş. Ama bilmiyorum sonuçta bu i3 model. Ayrıca ben geçici sürelik almak istemiyorum, bunu alacağım ve hep kullanacağım. Daha sonradan yükseltmek istemiyorum.

Çok fazla hikayeli oyun oynayan biri değilim, tabii ki arada oynuyorum. Ama çoğunluk Valorant gibi FPS oyunları oynuyorum.

Monitör konusuna gelecek olursak. 2K bir monitör neden bu kadar önemli, anlamış değilim. Ben Curved almak istiyorum, FPS oyunlarında ve genel görünüş olarak önemli bir rol oynuyor bence. Ayrıca tabii ki FPS oyunları için 240 Hz olması benim için çok daha iyi olur. Tabii ki bu özelliklerin yanında 2K olsa çok iyi olur.
Ama sanırım evet, Monster'in 2K, 165 Hz, Curved oyuncu monitörünü alacağım 7K TL'ye. Varsa bildiğiniz bundan daha pahalı olmayan ve iyisi söyleyebilirsiniz.

İşlemci konusunda hala kararsız kaldım. RTX 3060 yerine Ti alma kararına vardım, ama gösterdiğiniz kasalarda ki işlemciler konusunda kararsız kaldım. Dediğiniz kasalarda ki işlemciler konusunda biraz daha aydınlatırsanız sevinirim.

Ayrıca bu kasa 2K, 165 Hz bir monitör kaldırır mı?
Kasa dediğim: i3 12100F ve RTX 3060 Ti.

@Volidumbuk ULTIMA-5600/ AMD Ryzen 5 5600 / ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL V2 OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Ryzen 5 5600 işlemcili aynı özelliklere bu kasayı alacağım. Bu daha iyi sanırım.

Evet hocam daha iyi sizi uzun süre götürür. Hikayeli oyunlarda 70 FPS falan alacaksınız bu gayet akıcı. Zaten hikayeli olmayan LoL, Valorant gibi oyunlarda 120 FPS üstünü rahatlıkla göreceksiniz. Bana görə 144 Hz kafi ama arada büyük bir fiyat farkı yoksa 165 Hz daha iyi olur.

Evet hocam daha iyi sizi uzun süre götürür. Hikayeli oyunlarda 70 FPS falan alacaksınız bu gayet akıcı. Zaten hikayeli olmayan LoL, Valorant gibi oyunlarda 120 FPS üstünü rahatlıkla göreceksiniz. Bana görə 144 Hz kafi ama arada büyük bir fiyat farkı yoksa 165 Hz daha iyi olur.

Tamamdır çok teşekkür ederim.

Kasa olarak Ryzen 5 5600, RTX 3060 Ti olan bu sistemi alıyorum.
Monitör olarak 2K, 165 Hz olan Monster'in monitörünü alıyorum.
Kasa: ULTIMA-5600/ AMD Ryzen 5 5600 / ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL V2 OC 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Monitör: Aryond A32 V1.1 165Hz 1ms Curved Kavisli Gaming Monitör | Monster

Geri
Yukarı