24+4, 24+1 DVI kablosu veya 24+1 pin VGA kablo nereden bulunur?

1oor

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/Lise
Bilen bilir, bazı ekran kartlarında VGA çıkışı yoktur. Günlerdir kafamı yemek üzereyim.

Ekran kartımın desteklediği çıkışlar:
DVI, HDMI, DP

Gelelim saadete, ekran kartının DVI çıkışı 24+1 pinlik bir çıkış. Monitörümün DVI çıkışı ise 24+4 pinlik bir çıkış. Günlerdir bu kabloları bulamıyorum. Dönüştürücüye bakıyorum dönüştürücülerde kablo vermiyorlar herhalde o yüzden hiç riske girmekte istemiyorum. Ben 24+4 ve 24+1 pinlik DVI kablosu, veya 24+1 pin ve VGA çıkışlı kablo nasıl bulabilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, iyi akşamlar tekrardan.

Veya 24+5'lik pinin 4 tanesini yamultup 1 taneye düşürüp taksam olur mu? Mantıklı geliyor şu an bana.

dvi-241-erkek-vga-disi-donusturucu__1385654730274002.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hem ekran kartı hem monitörde DVI bulunuyorsa, iki ucu da 24+1 olan normal DVI Dual Link kablosu almanız yeterli. VGA işine girişmeyin.

24+5 ile 24+1 arasındaki fark şu: +5'teki fazladan 4 pin analog sinyali iletmeye yarıyor. Yani bir ucu VGA ise diğer ucu 24+5 olsun ki analog sinyali tam olarak iletebilsin. Ama örneğin kablonun bir ucu HDMI ise, diğer ucunun 24+1 DVI olması yeterli, dijital olduğu için. Analog sinyal ileten 4 pin'e ihtiyaç kalmıyor. Sizdeki durum da bu. İki cihaz da dijital sinyal ileten DVI destekli.

İnternetten sipariş verin, DVI 24+1 to DVI 24+1 kablo alın. Olası bir uyum sorunu durumunda iade edersiniz. Ekran kartınız destek veriyorsa DisplayPort to DVI 24+1 ya da HDMI to DVI 24+1 kablo alırsınız. Birinden biri mutlaka çalışmalı. Hiçbiri çalışmazsa, kabloyu taktığınız görüntü yuvalarında bir arıza olduğundan şüphelenin derim. Tüm yuvaları denediğinizden de emin olun, hem ekran kartı hem de monitörde.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı