24 bin TL'ye sistem önerisi

GameGaraj'daki de oyle ust duzey kasa degil. PSU kotu sayilir zaten. Dark marka...

Eger darkFlash markasiysa ise bilemem ama Dark markasinin urunuyse genellikle kotu.

Sistemleri karistirmisim. Aklim, pch GameGaraj sisteminde kalmis. Onda Dark PSU vardi. Hero 5A BitFenix kasa ve PSU var. Ortalama.

Evet benim de kafam karıştı sizden sonra :) gamegarajdakinde istemediğimiz kadar kasa seçeneği var ama oradaki RTX4060 olduğu için sıcak bakmıyorum. Ghost ise bana en yakın olan ama onda da kasayı beğenemedim ve başka seçenek yok. Sanırım Sinerji'deki Ryzen 5 7500F işlemcili RTX4060 Ti olan sistemi zorlayacağım(maddi olarak da zorlanacağım tabii).

Evet benim de kafam karıştı sizden sonra :) gamegarajdakinde istemediğimiz kadar kasa seçeneği var ama oradaki RTX4060 ghost bana en yakın olan ama onda da kasayı beğenemedim sanırım Sinerji'deki Ryzen 5 7500F işlemcili RTX4060 Ti olan sistemi zorlayacağım(maddi olarak da zorlanacağım tabii).

Evet, onu almaniz inanilmaz daha iyi olacaktir. 25k bandi icin rakipsiz sistem.

GameGaraj'daki de oyle ust duzey kasa degil. PSU kotu sayilir zaten. Dark marka...

Eger darkFlash markasiysa ise bilemem ama Dark markasinin urunuyse genellikle kotu.

Sistemleri karistirmisim. Aklim, pch GameGaraj sisteminde kalmis. Onda Dark PSU vardi. Hero 5A BitFenix kasa ve PSU var. Ortalama.
4060ti düşünüyorum ama 4060 alırsam eğer hero 5 için sorumu tekrar edeyim o zaman
işlemciyi 5600x yapmalı mıyım ?
bir de anakart asus b450 orayı da güncellemeli miyim gigabyte b550m mesela? her bileşenin mantığından az çok anlıyorum ama bu anakartları bilmiyorum hangi modeller daha iyi hangileri daha kötü diye .b550mden aşağısı önerilmiyor sanırım ilerisi için ?

4060 Ti düşünüyorum ama 4060 alırsam eğer Hero 5 için sorumu tekrar edeyim o zaman.
İşlemciyi 5600X yapmalı mıyım?
Bir de anakart ASUS B450 orayı da güncellemeli miyim Gigabyte B550M mesela? Her bileşenin mantığından az çok anlıyorum ama bu anakartları bilmiyorum hangi modeller daha iyi hangileri daha kötü diye. B550M'den aşağısı önerilmiyor sanırım ilerisi için?

X yapman sadece 200MHz kazandirir ve Bu da cok ama cok az performans farki. Yani, aradaki fiyata degmez. Yani, normal 5600'un gucunu sadece ve sadece 200 mh artir, X oluyor.

B550 ise cift M.2, ve PCIe4 ve daha yeni chipset saglar. B550 sart degil, B450 yine 5600/x ile uyumlu.

X yapman sadece 200MHz kazandirir ve bu da cok ama cok az performans farki. Yani, aradaki fiyata degmez. Yani, normal 5600'un gucunu sadece ve sadece 200 mh artir, X oluyor.

B550 ise cift M.2, ve PCI-E4 ve daha yeni chipset saglar. B550 sart degil, B450 yine 5600/x ile uyumlu.

Teşekkür ederim, peki Sinerji'deki efsane sistemde ASRock A620M-HDV/M.2 6400MHz(OC) M.2 AM5 mATX DDR5 anakart kötü değil mi? Zaten bütçemi aşıyor en ufak bir ekleme dahi yapmaktan korkuyorum.😁

Teşekkür ederim, peki Sinerji'deki efsane sistemde ASRock A620M-HDV/M.2 6400MHz(OC) M.2 AM5 mATX DDR5 anakart kötü değil mi? Zaten bütçemi aşıyor en ufak bir ekleme dahi yapmaktan korkuyorum.😁

Yani Ryzen 5 7500F için sıkıntı çıkarmaz değil mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı