24 Haziran'da Windows'a ne yenilikler gelecek?

Yeni bir Windows çıkması bu kadar kısa süre için mümkün olmayabilir.

Bana kalırsa 21H2 sürümü biraz daha iyileştirip 33H3 tarzı yenilikçi bir sürüm ile tanıtırlar.
Yeni sürüm çıkabilir çıkmaz değil ama ben bu hareketi tamamıyla piyasayı yoklama hamlesi olarak değerlendiriyorum.
Aslında 24 Haziran'daki tanıtım için değil de genel konuştum. Benim düşüncem de sizinkisi gibi. Ya 21H2 için ya da 21H2'den bir sonraki güncelleme için nabız yoklaması yapıyorlar gibi.

Arkadaşlar, haber sadece CHIP'te var. Yabancı kaynakta da pek bulamadım. Clickbait olabilir mi? Yine de Windows 11 çok güçlü bir ihtimal.
Bence clickbait, Windows 11'i daha bekleriz gibi duruyor. Bence 24 Haziran'da bir 21H2 güncellemesini görücez.

Aslında 24 Haziran'daki tanıtım için değil de genel konuştum. Benim düşüncem de sizinkisi gibi. Ya 21H2 için ya da 21H2'den bir sonraki güncelleme için nabız yoklaması yapıyorlar gibi.

Ne 11 hocam, kullanıcılar eski tip paket yöneticisi ve görev istemcisinden memnun değil.
Bana kalsa 21H2'yi makyajlı araba gibi allayıp pullayıp sunacaklar.

Windows 11 2022 Q2 veya 2022 Q3 gibi çıkar.
Bana kalırsa 10 ve 8.1 kullanıcılarına geçiş sunacaklar güzel jest olur.

Ama bu tamamıyla nabız yoklamas,ı eğer yeterli bir heyecan yani hype olursa 11 sürümünü geliştirip kısa bir sürede sunmaları mümkün.

Windows 11 çıkarsa arka plan bu olacak diyorlar.
Eki Görüntüle 1062740

Adsız.png

Zaten çıkmadı mı ya? (!)

Adamlar neden acaba yıllardır yapmaları gerekenleri şimdi yapıyor ki? Bence NT o kadar karman çorman bir hal aldı ki üstelik ikonları değiştirmeye bile adamlar üşene üşene yapıyor. Paket yöneticisi Winget, yıllardır olması gereken şey yeni geliyor. İkonlar, eski Denetim Masası gibi şeyler hala duruyor. Yeni çekirdek lazım bence. Yapsalar yine bir 2-3 yıl bekletirler sonra da batırırlar. NT denilen şeye artık sabitlendik.

Microsoft plot twist yapıp Windows 10.1'i çıkarırsa 😅
Windows 8 üzerine 8.1 çıkmıştı.

Gerçek konuşmak gerekirse Windows 11 çıkacağını pek düşünmüyorum. Adamlar yıllardır Windows 10 son işletim sürümü olacak diyordu, Windows 10X projesi de geçen haftalarda zaten iptal edilmişti.

Adamlar neden acaba yıllardır yapmaları gerekenleri şimdi yapıyor ki? Bence NT o kadar karman çorman bir hal aldı ki üstelik ikonları değiştirmeye bile adamlar üşene üşene yapıyor. Paket yöneticisi Winget, yıllardır olması gereken şey yeni geliyor. İkonlar, eski Denetim Masası gibi şeyler hala duruyor. Yeni çekirdek lazım bence. Yapsalar yine bir 2-3 yıl bekletirler sonra da batırırlar. NT denilen şeye artık sabitiz.

NT karışık olsun veya olmasın düzenlenir, 2-3 tane güncellemeye bakar.

Yok Windwos Linux olacak falan diyen şu açık kaynakçı kitleyi anlamıyorum.
Neden açık kaynaklıya geçsinler?
Linux düşmanı değilim ama bazıları varki adamı Linux'tan soğutuyor.

Yeni çekirdek yaparlar veya NT karışıklığı ortadan kalkar gerekli modernizasyon yapılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı