24 inç vs. 27 inç

Ragnarak

Hectopat
Merhabalar, 7-8 yılı aşkın süredir 21.5 inç monitör kullanmaktayım. Çoğunlukla hikayeli oyunlar, LoL veya bir şeyler izlemek için kullanıyorum bilgisayarımı. Ek olarak kodlama, grafik tasarım ve canlı derslerim için de kullanacağım. Artık 21.5 inç küçük gelmeye başladı, büyük televizyonlarda oynadığım oyunlardan veya izlediğim filmlerden daha çok zevk almaya başladım. Bunun için monitörümü de değiştirmek istiyorum. 1660 Super ekran kartı kullanıyorum. Kaç inç monitör tavsiye edersiniz ve hangi marka, model monitör tavsiye edersiniz acaba? Teşekkürler.

Hangisine alışkınsan aslında onu seçmek en iyisi. Öbür türlü çok garip geliyor başlarda.

Lütfen birisi kalkıp da 27 inch alırsan başını çevirerek oynamak zorunda kalırsın çünkü göremezsin ekranı demesin bir daha n’olur

Kimisi 24" sever, kimisi de büyük ekran 27" sever. Ben 27" seviyorum şahsen vazgeçilmezim diyebilirim, aksine daha büyük 34" ekranlara bile yönelmiyorum değil.
Size tavsiyem, aradaki farkı canlı görmek için Vatan gibi yerlere gidip birebir görüp test etmenizdir.
Not: Ayrıca FPS tarzı oyunlar için alacaksanız muhakkak 144Hz ve 1Ms olmasına dikkat edin.

Son düzenleme:
Sizin de dediğiniz gibi ekran büyüdükçe alınan keyif artıyor ve 27" bence ne televizyon kadar büyük ne de monitör kadar küçük bir ekran ölçüsü olduğu için oyun oynamak için en ideal ölçülerden birisidir diye düşünüyorum.

hocam 24 ile 27 arasında 27 bi tık daha yorucu olabilir şu konudan ötürü;

battle royale oyunlarda görüş açısı göz için genişler nesneler büyür odak noktaları artabilir. 27'de kare takibi 24'e nazaran büyük bir fark olmasa da zorlayabilir. benim tercihim 24'tü her zaman. eğer birgün oyunları ciddiye alarak oynamamaya karar verirsem işte o zaman 27 alıp rahat rahat uzanarak oynarım :D

Geri
Yukarı