24 Mbps altyapı hızı düşüyor

Mücahid Üleç

Hectopat
Daha fazla  
Altyapım daha önce 24 Mbps VDSL iken şu anda ADSL ve 24 Mbps'ye düşmüş. Mesafede yaklaşık 800M uzamış. Şu anda VDSL internette kullanamıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210621-040118.png
    Screenshot_20210621-040118.png
    116,9 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sitede sorun vardır. Ben kendi adresime girip baktım, 12 MB cıkıyor. Normalde 100 MB kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçek hızınızı ve altyapı değerinizi böyle yerlere bakarak anlayamazsınız. Modem arayüzüne bakmanız lazım. Asıl değerler orada yazar.

ADSL altyapısına transfer edildiğiniz için VDSL kullanırken alınabilen maximum değerleri burada göremezsiniz. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçip durumu bildirmekten, yardım istemekten başka yapacak bir şeyiniz yok şimdilik.

ADSL altyapısına transfer edildiğiniz için VDSL kullanırken alınabilen maximum değerleri burada göremezsiniz. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçip durumu bildirmekten, yardım istemekten başka yapacak bir şeyiniz yok şimdilik.

Altyapı görevlileri ve müşteri hizmetleri ile konuştum daha fazla hız alamazsınız diyor ama daha önce VDSL 24 Mbps kullanıyordum.

Abonelik sözleşmesi yaparken VDSL, ADSL veya Fiber olarak yapıyorsunuz. Yani size bildirmeden böyle bir geçiş yapamazlar. Bildirseler bile yapamazlar. Çünkü sözleşme ortada. Şikayet etmeniz gerekir. Önce müşteri hizmetlerini arayarak neyin ne olduğunu öğrenmeniz lazım.

Daha önce kullanıp, sözleşme bittikten sonra ADSL aboneliği için sözleşme imzaladıysanız yapacak bir şey yok. Mevcut VDSL aboneliği devam ederken habersiz ADSL'ye geçirildiyseniz şikayet edebilirsiniz.

Altyapı görevlileri ve müşteri hizmetleri ile konuştum daha fazla hız alamazsınız diyor ama daha önce VDSL 24 Mbps kullanıyordum.
Tekrar ara ve de ki; daha önceden VDSL altyapısında sağlıklı bir şekilde 24 Mbps alıyordum, son günlerde haberim olmaksızın ADSL altyapısına transferim gerçekleşmiş. Bana bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz? Bu durumun sebebi nedir? tarzında soru sorabilirsin mesela. Bunları senin dobra dobra söyleyebiliyor olman lazım ki hakkını yedirtmeyesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı