24 Mbps internet ile Opera saniyede 1 MB indiriyor

İndirme hızınız tarayıcılarda farklılık gösterir. Ben mesela mail.ru üzerinden indirme yaparken 300KB/S ile indirdiğim oluyor internet hızım 1000MBPS olmasına rağmen.

Tarayıcıda tek dosya olarak indirdiği için yavaştır, İDM dosyaları ayırarak indirdiği için daha hızlı indirme sağlar. Ayrıca indirdiğin yerin hız kısıtlaması varsa yavaş indirir.

İndirme hızınız indirilen kaynağa veyahut tarayıcıya göre değişiklik gösterebilir. Örnek veriyorum Mediafire'dan daha düşük hızla indirirken aynı dosyayı Mega üzerinden daha yüksek hızda indirebilirsiniz, bu tarzda değişiklikler vardır.

Peki çözebilir miyim?
Internet Download Manager uygulamasını kullanabilirsiniz.

İndirme hızınız indirilen kaynağa veyahut tarayıcıya göre değişiklik gösterebilir. Örnek veriyorum MediaFire'dan daha düşük hızla indirirken aynı dosyayı mega üzerinden daha yüksek hızda indirebilirsiniz, bu tarzda değişiklikler vardır.

Internet Download Manager uygulamasını kullanabilirsiniz.

Teşekkürler çok sağ olun.

Bunun sebebi indirme işlemi yapılan sunucudur. Dosya kaynağı olan sunucu hız sınırı koyabilir veya o an yoğun olduğundan dolayı hız düşebilir. Eğer aynı anda birden çok indirme işlemine izin veren bir sunucu ise IDM v.b. programlar kullanılabilir.

Mediafire pek çok file hosting sitesi gibi premium üyelik sunan ve ücretsiz indirmelere kısıt koyan bir yer. Premium üyelere musluğu açar. Bunlar genelde IDM gibi programların indirme işlemini devralmasını engeller veya indirtse bile tek koldan indirmeye müsade eder. Bu yüzden başka bir kaynak yoksa bu hızı artırmak mümkün olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı