24 Mbps internet sürekli hızlanıp yavaşlıyor

BotZilla

Zeptopat
Daha fazla  
1 Ağustos gibi yeni eve taşındık; ilk 2 hafta genel arıza var deyip oyaladılar. Sonunda 15 Ağustos gibi internetimiz geldi ama paket hızı 24 MB olmasına rağmen hiçbir şeye girilemeyecek derecede yavaş, Speedtest sonuçlarında 0.20 Mbps gibi komik sonuçlar çıkıyor. Masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve Wi-Fi USB aracılığıyla bağlanıyorum. Önceki evde paket 8 Mbps olmasına rağmen hiçbir sorun yoktu, buraya gelince 24 Mbps'e çıkardık ama dediğim gibi neredeyse hiç internet yok. İşin ilginç yanı ise mesela interneti kapatıp açıyorum veya USB'yi çekip geri takıyorum, 5 dakika kadar gibi hız gayet iyi. Tam 24 Mbps gösteriyor fakat sonra yine eski haline dönüyor ve öyle kalıyor. İnternetin hızlı olduğu zaman bir oyuna girersem hem oyunda pingim binlere çıkıyor, hem de internet çok yavaşlıyor. Müşteri hizmetlerini aradığımızda hiçbir sorun yok deyip geçiştirıyorlar. Sorun bende mi internette mi anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim :)

CMD'yi yönetici olarak çalıştırdıktan sonra bu komutu yazıp çıkan sonucun ekran görüntüsünü atar mısınız? Bu testi yaparken internette gezinmeyin.

ping google.com -n 50
1662279696747.png
1662279703894.png

Test sonuçlarında herhangi bir sorun gözükmüyor, bana kalırsa sorun Wi-Fi USB'nin kalitesinin düşüklüğünden kaynaklı. Ethernet kablosuyla bağlamayı deneyin bir de.
Önceden internet paket hızım daha düşük olduğu halde sorunsuz bir şekilde istediğimi yapabiliyordum ve yine aynı usb vardı. Ayrıca belirtmeyi unutmuşum sanırım, aynı sorun telefonda da mevcut.

Ethernet kablosu ile bagla bilgisayara öyle dene kablosuz telefondan daha fazla çıkacaktir muhtemelen öyle olursa da modemde sıkıntı vardır yakın zamanda bende de böyle durum vardı modemi değiştirince düzeldi 5G destekleyen bir modem çok fark eder diye düşünüyorum.

Ethernet kablosu ile bagla bilgisayara öyle dene kablosuz telefondan daha fazla çıkacaktir muhtemelen öyle olursa da modemde sıkıntı vardır yakın zamanda bende de böyle durum vardı modemi değiştirince düzeldi 5G destekleyen bir modem çok fark eder diye düşünüyorum.

Ethernet kablosuyla daha iyi olur ama modemle arada 20-30 metre gibi mesafe var, sorun modemde diye düşünüyorum. İnterneti kapatıp açınca 5 dakika hızlı oluyor, sonra hemen yavaşlıyor. Kablo olmadan çözemez miyiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı