24 Mbps internet yeterli mi?

Aksmaaa

Hectopat
Daha fazla  
35 Mbps olan internetimi 24 Mbps'ye düşüreceğim çünkü hat değerlerim en fazla 24 Mbps destekliyor. 35'te ise paket kaybı gibi durumlar oluşuyor.
Evde 5 kişiyiz (babam ve abim gemici) onlar olmayınca 3 birisi varsa 4
Genelde ben oyun oynuyorum şarkı dinliyorum veya da oyun guncelliyorum video izlediğim de oluyor.
1 kişi Instagram da takılıyor ya da internetten ödev yapıyor.
1 kişi Facebook ta vs. geziniyor.
2 kişi Twitter de geziniyor veya da video izliyor.
(Ethernet'le bağlıyım)

35 Mbps olan internetimi 24 Mbps'ye düşüreceğim çünkü hat değerlerim en fazla 24 Mbps destekliyor. 35'te ise paket kaybı gibi durumlar oluşuyor.
Genelde ben oyun oynuyorum şarkı dinliyorum veya da oyun guncelliyorum video izlediğim de oluyor.
(Ethernet'le bağlıyım)

Muhtemelen her ne kullanırsanız kullanın artık 50 Mbps internetten aşağısı yeterli gelmez. Belki şu an bunun sıkıntısını görmezsiniz ama ileride kesinlikle görürsünüz.

Paket sınırlayıcısı. İnternet hızınızı paket hızınızın altına düşürebiliyorsunuz bu sayede de hat değerleriniz yükseliyor. 24 Mbps oyun fim, dizi için yeterli olacaktır ama yüksek GB'li oyunları indirmek için bayağı beklemeniz gerekiyor.

Maalesef yapamam büyük ihtimalle.

Paket sınırlayıcısı. İnternet hızınızı Paket hızınızın altına düşürebiliyorsunuz bu sayede de hat değerleriniz yükseliyor. 24 Mbps oyun fim, dizi için yeterli olacaktır ama yüksek GB'li oyunları indirmek için bayağı beklemeniz gerekiyor.

Nasıl yapmamız gerektiği ile alakalı bilgi ya da herhangi bir link paylaşabilir misin rica etsem.
Ben de 82 Mbps alıyorum ve yükseltebilir miyim?

(Ethernet'le bağlıyım)

İnternet stabilse ping sorunları yaşamazsınız. Biz iki aile kullanıyoruz toplam 5 kişi bir sorun yaratmıyor ama oyun indirmek gerçekten bir problem. Ben RDR 2'yi 1 gün gibi bir sürede indirdim. Bir de Twitch'den yayın vs izliyorsanız 1080p izletmez donmalar oluyor bende. Onun dışında bir problem yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Nasıl yapmamız gerektiği ile alakalı bilgi ya da herhangi bir link paylaşabilir misin rica etsem.
Ben de 82 Mbps alıyorum ve yükseltebilir miyim?

QoS ayarı paket sınırlayıcısıdır. Hızınızı yükseltmez sadece daha düşüğe sabitler. Böylece hattınız kötüyse bu ayarı yaptığınız zaman biraz daha iyleşecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı