24 Mbps İnternetle Dosya İndirirken Video İzlenmiyor

kurga243

Kilopat
Arkadaşlar benim 24 MB internet hızım var ama ben oyun indirmeye çalışırken aynı anda video izleyemiyorum. Videolar donuyor ama internet hızım çok iyi ama yine de oyun indirirken ya da bir şey izlerken donuyor. En fazla 480P de bile donuyor. Bu sorunun çözümü nedir acaba?

Steam üzerinden indiriyorsn bütün interneti çekiyor o yüzden izleyemessin. Bendede 90Mbqs internet var 1080P video izleyemiyorum Steam oyun güncellerken.

İndirme hızını sınırlama gibi bir özellik varsa indirme hızını biraz düşür. Arkadaşın dediği gibi en üst sınırdan indiriyordur ve diğer kısma internet kalmıyordur.

Bu bir sorun değil, normal bir durumdur, bunun çözümü indirme yaptığınız platform üzerinden hızınız sınırlamaktır.

24 Mbps için konuşursak, 2 veya 2.5 MB/s değerinde sabitlemek yeterli. Tabii hızın tamamına eriştiğimizi varsayarsak.

Arkadaşlar benim 24 MB internet hızım var ama ben oyun indirmeye çalışırken aynı anda video izleyemiyorum. Videolar donuyor ama internet hızım çok iyi ama yine de oyun indirirken ya da bir şey izlerken donuyor. En fazla 480P de bile donuyor. Bu sorunun çözümü nedir acaba?
Steam'den indiriyorsan indirme ayarlarından indirme sınırını ayarla.

Video izlerken aşağıdaki minimum hızlara sahip olman gerekiyor. Aynı dosya indirirken izleyememen gayet normal.

SD kalite (720x576): Saniyede 3,0 Megabit/Mbps (0,375 Megabyte)
HD kalite (1280×720): Saniyede 5,0 Megabit/Mbps (0,625 Megabyte)
Ultra HD (3840x2160): Saniyede 25 Megabit/Mbps (3,125 Megabyte)

Video izlerken aşağıdaki minimum hızlara sahip olman gerekiyor. Aynı dosya indirirken izleyememen gayet normal.

SD kalite (720x576): Saniyede 3,0 Megabit/Mbps (0,375 Megabyte)
HD kalite (1280×720): Saniyede 5,0 Megabit/Mbps (0,625 Megabyte)
Ultra HD (3840x2160): Saniyede 25 Megabit/Mbps (3,125 Megabyte)
cevap için teşekkürler ama ben fiber kullanırken bu sorunu yaşamıyordum ben şuan vdsl kullanıyorum ama dedigim gibi oyun indirirken video izleyemiyorum 480 p de bile bazen sorun yaşıyorum 25 mb le nasıl yaşıyorum bu sorunu onu çözemiyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı