24" vs 27" monitör

acar92

Hectopat
Yakında para biriktirip indirim kovalayarak monitör almak istiyorum genelde Valorant ve Rust ağırlıkla oynuyorum 27 inç 1080p çok ucuz monitörler var ama piksel sorunu var diyorlar. Rekabetçi Online oyunlar için kaç inç monitör alınmalı ve paneli ne olması lazım bu arada sistemim Valorant'ta çok fazla FPS yükselip alçalıyor. Mesela 144 Hz alsam sıkıntı yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS oyunu ile haşır neşirsen direkt BenQ Zowie olan 144Hz olan monitör var TN panel olmalı siyah geçişleri yüksek hızlı onların FPS için idealdir 27 inç önermem ppı düşük oluyor pikseller canını sıkabilir 24inç alıp keyfine bak 144FPS almıyorsa cihazın FreeSync sayesinde kontrolü pek kaybolmaz ama minimum 110 FPS alması lazım cihazın. Yok karmaşık oyun oynuyorum dersen LG ultragear alabilirsin 24 idealdir 27 alacaksan 2k al onlar zaten yüksek fiyatlı :)

Rekabetçi oyunlar için 1080p + 24" tavsiye ederim. Monitör olarak XG2405 çok iyidir.

1 ms GtG rekabetçi oyunlar için uygundur.

GtG nedir acaba ve öneri için teşekkürler ortalama 1500 civarı alacağım zaten indirim beklersem alırım

Geri
Yukarı