240 GB SSD mi, 1 TB HDD mi?

Belirli bir marka veya model öneriniz var mıdır?

O kadar bütçem yok, maksimum 500₺ ayırabilirim.

Bende öyle düşünüyorum aslında ama bir oyun olmuş 70-80 GB öyle de düşünmek lazım.

Fakat oyun performansına çok katkısı olmasa da işletim sistemi epey hızlanıyor.

Aynen böyle düşünüyorum, SSD olarak öneriniz var mıdır, Apacer Panther AS340 iyi midir?

HDD al arkadaşımda 240 GB SSD var Forest ETS Valorant bir de MTA ve Hitman yüklü sadece.
1 TB HDD ile 7 8 yane GTA 5 yüklersin (!)

HDD almak konusunda kararınız kesin midir?, SSD fiyatları yazın yükselirse takviye yapamayacağımdan endişeleniyorum.

HDD almak konusunda kararınız kesin midir?, SSD fiyatları yazın yükselirse takviye yapamayacağımdan endişeleniyorum.
Eminim, çok oyun oynuyorsanız HDD alın. 240 GB SSD'ye 3-4 oyundan fazlası sığmaz, ha diyorsanız oynadığım oyun az, kesinlikle SSD tercih edin. PNY CS900 240 GB öneririm ve IOPS değeri fiyatına göre fena değil.

Eminim, çok oyun oynuyorsanız HDD alın. 240 GB SSD'ye 3-4 oyundan fazlası sığmaz, ha diyorsanız oynadığım oyun az, kesinlikle SSD tercih edin. PNY CS900 240 GB öneririm ve IOPS değeri fiyatına göre fena değil.
SSD olarak Apacer AS340 iyi midir, Aslında elimde taşınabilir disk var onu oyun depolama için kullansam nasıl olur?

SSD olarak Apacer AS340 iyi midir?
AS340 alabilirsin, arada da CS900'le 10 TL fark varmış. Aradaki fark verilir mi bilemiyorum, hemen hemen aynılar zaten. Pahalı sanıyordum ben. AS340 CS900 ile beraber giriş seviyesi olduğu için TLC NAND kullanıyor bu arada. AS340'ün hızı çok az farkla CS900'den iyi, tercih sebebi mi tartışılır.

AS340 Ürün Özellikleri - Apacer

Son düzenleme:
AS340 kesinlikle, arada da CS900'le 10 TL fark varmış. Sırf IOPS değeri için bile aradaki fark verilir, hemen hemen aynılar zaten. Pahalı sanıyordum ben.

AS340 Ürün Özellikleri - Apacer
Pekala, o halde AS340'ı alsam ve işletim sistemi ile birkaç oyunu kursam elimdeki taşınabilir diske de sığmayan dosya ve oyunları yüklesem nasıl olur?, bana mantıklı geliyor. Bu arada taşınabilir disk WD Elements 1 TB, sadece taşınabilir diski sürekli kullanmak sorun çıkarabilir diye endişeleniyorum.

Pekala, o halde AS340'ı alsam ve işletim sistemi ile birkaç oyunu kursam elimdeki taşınabilir diske de sığmayan dosya ve oyunları yüklesem nasıl olur?, bana mantıklı geliyor. Bu arada taşınabilir disk WD Elements 1 TB, sadece taşınabilir diski sürekli kullanmak sorun çıkarabilir diye endişeleniyorum.
Taşınabilir diskler hakkında pek bilgim yok.

Geri
Yukarı