240 GB SSD önerisi

Bütçe
500

HaWlI KuLlANIcI

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
Asustek p8h61-m lx r2.0
Hocalarım 240 GB Windows kurmak için bir SSD almayı düşünüyorum bütçem 500 TL.
CS900 önermiş çoğu kişi bu forumda ama bazıları bunun yerine Gigabyte'in bu modelini önermiş. Forum dışında ise CS900 fazlasıyla gömülmüş.
Çok format atan ve Football Manager gibi diski fazlasıyla kullanan oyunlarla çok vakit geçiren birisi olarak SSD'nin uzun ömürlü olması çok önemli.
Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Hocam 240 GB yetmeyebilir. Alabilirseniz eski bilgisayarınız vb. varsa onun HDD söküp kendi bilgisayarınıza takın oyunları oraya yüklersiniz.

Hocam 240 GB yetmeyebilir. Alabilirseniz eski bilgisayarınız vb. varsa onun HDD söküp kendi bilgisayarınıza takın oyunları oraya yüklersiniz.

Hocam 500 GB HDD takılı halihazırda. Bu SSD Windows ve olursa 1-2 oyun atmak için kullanacağım.

CS900'dan SM2258XT cikabiliyor. Gigabyte daha iyi olur. Alternatif olarak Micron 1300 onerebilirim.

Hocam Micron 1300 daha hızlı sanırım çok fark olmasa da. Marka olarak güvenilir midir? Gigabyte'ı bir şekilde tanıyoruz da Micron markasını ilk defa duydum.

Micron guvenilirdir. En koklu bellek ureticilerindendir.

Hocam biraz fazla soru sorarım da kusuruma bakmayın. Hocam bu ürünü almayı düşünüyorum şu anda Gigabyte'dan daha iyi geldi lakin birkaç yerde OEM SSD olduğu ve bu yüzden alternatiflere yönelmenin daha mantıklı olacağı söylenmiş. Bu OEM SSD muhabbeti ne tam olarak? Bir sıkıntı çıkar mı?

Hocam biraz fazla soru sorarım da kusuruma bakmayın. Hocam bu ürünü almayı düşünüyorum şu anda Gigabyte'dan daha iyi geldi lakin birkaç yerde OEM SSD olduğu ve bu yüzden alternatiflere yönelmenin daha mantıklı olacağı söylenmiş. Bu OEM SSD muhabbeti ne tam olarak? Bir sıkıntı çıkar mı?
Sorun yok hocam, istediginizi sorabilirsiniz. OEM, bir ureticinin herhangi bir urununu baska markalara satmasi demek. Micron 1300 OEM bir SSD oldugu icin ornegin herhangi bir laptopta varsayilan olarak Micron 1300 gorebilirsiniz. "OEM SSD kotudur" diye bir genelleme yapmak sacma. Bir sikinti cikmaz.

Son düzenleme:
Sorun yok hocam, istediginizi sorabilirsiniz. OEM, bir ureticinin herhangi bir urununu baska markalara satmasi demek. Micron 1300 OEM bir SSD oldugu icin ornegin herhangi bir laptopta varsayilan olarak Micron 1300 gorebilirsiniz. "OEM SSD kotudur" diye bir genelleme yapmak saçma. Bir sıkıntı cikmaz.

Sağ olun hocam yardımlarınız için o zaman en mantıklısı Micron gibi, teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı