240 GB SSD seçimi

wrath67

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

İşletim sistemlerinin boyutu bu kadar artmışken 120 GB yerine 240/250/256 GB boyutunda bir SSD almak istiyorum. Genel fiyatlamaya göre daha ucuz olan aşağıdaki markalardan hangisini seçmeliyim? Herhangi bir sorun yaşatır mı bu markalar? Tavsiyenizi rica ediyorum.
  • Adata 256 Gb Su800 3D Nand 256Gt-C Ssd Harddisk (560/520)
  • Toshiba OCZ TL100 240GB (550/530)
  • Sandisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s
  • Hi-Level 240 GB SSD30ULT/240GB (550/530)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum çok büyük depolama alanları söz konusu olduğu zaman, genellikle F/P olarak Crucial ve OCZ tavsiyesinde bulunuyorum. Şu son zamanlarda çoğu çeşidin bulunabilirliği az maalesef. Hi-Level ve ADATA kullanmadım kullananıda görmediğim için bir yorum yapamayacağım. Ama performans ve uzun ömürlülük diyorsanız Samsung ve Kingston gayet iyi.

Samsung 850 EVO gayet performanslı. Daha ucuz olsun derseniz Adata yurtdışında oldukça popüler, 3D NAND SSD.
Muadil kapasiteli diğer modellere göre oldukça ucuz görünüyor. Performans açısından sıkıntı yaratır mı onu merak ediyorum. En iyisi inceleme videolarına bir bakmak sanırım.

Adata, OCZ, Corsair, Samsung, Crucial... alabilirsiniz.

Dostum çok büyük depolama alanları söz konusu olduğu zaman, genellikle F/P olarak Crucial ve OCZ tavsiyesinde bulunuyorum. Şu son zamanlarda çoğu çeşidin bulunabilirliği az maalesef. Hi-Level ve ADATA kullanmadım kullananıda görmediğim için bir yorum yapamayacağım. Ama performans ve uzun ömürlülük diyorsanız Samsung ve Kingston gayet iyi.

OCZ hakkında birkaç olumsuz yorum okudum. Okuma ve yazma değerlerinin vadedilenden daha az olduğuna dair.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı