240 GB SSD tavsiyesi

Müteferric

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi pazarlar.

Dell N4050 dizüstü bilgisayarımdaki harddisk sorun çıkarmaya başladığı için yeni bir harddisk alma durumunda kaldım (yani isteğe bağlı bir durumdansa, zaruri bir durum yaşamaktayım. Sistem donarak ve çalışırsa da çok yavaş olarak çalışıyor).

Her neyse, bu yüzden boş yatırım da yapmamak adına SSD'de karar kıldım. Normal bir harddiskten geçen biri için bütün SSDlerin takdire şayan performanslarının olduğunun farkındayım. O nedenle, sorunsuz (yani kulağa gelen sorun çıkarma oranı az) ve bilgisayarımı dolayısıyla beni uzun süreler memnun edecek bir SSD arıyorum.

Plan yapmadan, bir anda çıkan durumdan dolayı bütçemi daha yüksek hazırlayamadım. O yüzden 200-300 civarı olan modellerden önerilerinizi, nedenlerini ve eğer almamın iyi bir seçim olmadığı düşündüğünüz modelleri ve nedenlerini benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.

Bu fiyat bandında dikkatimi çeken marka ve modeller; Samsung 750, Toshiba OCZ, Crucial, Corsair oldu.

Ekstra bir istek: Uygun fiyatlı USB 3.0 destekli 2.5 HDD kutusu önerilerinize de açığım. Eğer pahalı gelir ise, şimdilik USB 2.0'lı bile alabilirim, şu anki bilgisayarım sadece USB 2.0'ı desteklediği için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe ? Ben size Samsung Evo 850 öneririm. Ama dersen o kadar bütçem yok 750 evo da iyidir. Ha başka alıcam dersen kullandığım Sandisk Ultra II'yi öneririm.

Bütçe ? Ben size Samsung Evo 850 öneririm. Ama dersen o kadar bütçem yok 750 evo da iyidir. Ha başka alıcam dersen kullandığım Sandisk Ultra II'yi öneririm.
Bütçeyi başlığa ve mesaj içeriğine yazmıştım ama başlıktaki silinmiş. Mesajda da yazdığım gibi 200-300 civarı ve sorunsuz uzun süreli kullanımı hızından daha önemli benim için. Evo 850'nin nâmını duydum. Uygun fiyatlı yakalayabilirsem onu da düşünebilirim.

OCZ'nin TRION serisi SSD'sine bakabilirsin.
Atakan ve Berat ikinize de teşekkürler. Dediğim gibi markalar çok, ama kıyaslama yapıp en doğru kararı vermek istiyorum.

Mesela forumda okuduğum bazıları Sandisk ile sorunlar yaşamışlar.
Diğer taraftan OCZ trion ile neredeyse hiç yorum yok. Biraz daha beyin fırtınası yapalım.

Sandiskte sorun yaşamadım ben. Fakat Samsung varken başka marka almayın. Bu konuda Samsung fanboyu olabilirim.

Sandiskte sorun yaşamadım ben. Fakat Samsung varken başka marka almayın. Bu konuda Samsung fanboyu olabilirim.
Anladım. O zaman 315 liradan daha ucuza bulabilirsem Evo 850'ye bakarım. Sonuçta 750 ile arasında 50-60 lira fark olacak ama ömürü daha fazla deniyor.

Önerdiğiniz, fiyatı uygun olan bir site var mı? Akakce'den bakıyorum fakat bu gibi siteler bazı sitelerin fiyatını göstermiyor.

Samsung 850 Evo 250 Gb Ssd Disk 540/520 Mz-75e250bw - n11.com

Birde şu acı oluyor. Sandisk kullanıp Samsung önermek. Zorundayız gerçekler :D
Biraz geç olacak ama bir sonraki bilgisayarında sen de Samsung'u tercih edersin. Bu seferde aklın Sandisk'te de kalabilir tabi :D
Bilişimport'ta fiyatı 315 lira falan. Bir de hdd kutusu ve kargo ile, sıkışan 350 lira çıkacak gibi cüzdandan. Eğer SSD denildiği gibiyse değecek bu yatırıma. Çünkü 5 yıl geçti, ama bilgisayarımdan hala çok memnunum. Batarya ve Ati ekran kartı sorunu da var ama. hdd sorunu çözülsün birkaç sene daha memnun edecek inşallah.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı