240 GB SSD ve 1TB HDD yeterli mi?

Yeterli olup olmadığı size bağlı. Mesela bana sadece 250 GB SSD yetiyor, size yetmiyor olabilir. Ne kadar oyun kuracağınıza ve bu oyunların ne kadar boyutu olduğuna göre değişir yetip yetmemesi. Yani asıl bu soruyu foruma değil kendinize sormanız gerekir.

Bazı oyunlarda SSD'ye kurmak hayat kurtarıcı olabiliyor fakat çoğu oyunda, özellikle Single Player oyunlarda eğer yükleme sürelerini çok dert etmiyorsan gayet yeterli olur.

Eskiden128 GB SSD kullanıyordum bu sebepten dolayı oyunları HDD'de açıyordum bazı oyunlarda geç açılmalar oluyordu. CS:GO'da ise takılmalar yaşıyordum. Mümkünse daha yüksek kapasiteli bir SSD doğru seçenek olabilir. Ama tabii ki hatırlatmakta fayda var bu tamamen kullanıcıya bağlı bir durum.

Arkadaşlar ben oyunları HDD'ye kursam oyunlarda takılma olur mu? Ve 240GB SSD ve 1TB HDD yeterli mi oyunlar için?
İsterseniz, 5400RPM disk kullanın, yükleme ekranı dışında fark hissetmeyeceksiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Eskiden128GB ssd kullanıyordum bu sebepten dolayı oyunları HDD'de açıyordum bazı oyunlarda geç açılmalar oluyordu. CS:GO'da ise takılmalar yaşıyordum. Mümkünse daha yüksek ssd bence her türlü daha sağlıklı.
SSD'niz dolu ise ve Windows oraya kurulu ise olmuş olabilir, onun dışında badsector veya arıza varsa o sebepten de yapabilir, diskler oyun performansını sağlam oldukları sürece hissedeceğiniz kadar etkilemez.

Arkadaşlar ben oyunları HDD'ye kursam oyunlarda takılma olur mu? Ve 240GB SSD ve 1TB HDD yeterli mi oyunlar için?

Benim şahsi fikrim günümüz oyunlarının boyutları göz önüne alındığında HDD'yi 2 TB yapmanız yönünde. SSD yide yapabiliyorsanız 500 GB yapın.

Hayır bir yerde görmüştüm HDD'ye kurulan oyunlarda takılma yaşıyor falan diye doğru mu diye size söyleyeyim dedim dostlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı