240 GB SSD vs. 1 TB HDD

Dostlar selam bütçeme göre PC topladım son 2 parçam kaldı birisi depolama. Şimdi sorun şu ya 500GB veya 1TB HDD alacağım ya da 240GB SSD kullanacağım, SSD kullanırsam oyun oynamakta bayağı zoruluk çekeceğimi düşünüyorum. HDD alsam Windows'u da ona kursam ilk zamanlar için sıkıntı yaratır mı? Bazı kişiler SSD olmadan sistem toplanmaz diyorlar. Benim düşüncem ilk önce idare etmesi için ve oyun oynamak için HDD almak daha sonra SSD alıp PC'yi baştan kurmak.
Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.
HDD üzerine Windows kurunca bilgisayarı açasım gelmiyor 5 dakika beklemek falan sıkıcı oluyor 😀
Tabi çok sabırlıysan bilemem.

Bence her türlü 240GB SSD al derim. Sonradan HDD de eklersin.

Windows açılırken kazanacağın 1 dakika mı, yoksa kullanabileceğin fazladan 750 GB mı? Bence cevabı çok açık. HDD al geç.
HDD üzerine Windows kurunca bilgisayarı açasım gelmiyor 5 dakika beklemek falan sıkıcı oluyor 😀

Bence her türlü 240GB SSD al derim. Sonradan HDD de eklersin.
5 dakika mı? Abartmayın :D 7 yıllık HDD kullanıyorum, taş çatlasa 2 dakikada açılıyor Windows 10.

Benim çok eski pcden kalma samsung 500gb 7200rpm hdd var ancak çalışıyor mu bilmiyorum çalışıyorsa direkt ssd alırım 240gb bu ikisi de bana yeter ama test etmeden ssd alırsam depolamanın bana yetmeyeceğini düşünüyorum windows hızlı açılsın derken de oyun oynayamamazlık yapmayayım
Çok arada kaldım
Windows açılırken kazanacağın 1 dakika mı, yoksa kullanabileceğin fazladan 750 GB mı? Bence cevabı çok açık. HDD al geç.

5 dakika mı? Abartmayın :D 7 yıllık HDD kullanıyorum, taş çatlasa 2 dakikada açılıyor Windows 10.
bende sizin gibi düşünüyorum daha çok :)
HDD ile uğraşmayın derim. 240 GB SSD ile başlarda oyun oynayın. Hangi oyunları oynuyorsun? Boyutları yüksek değilse SSD seç.
Gta5, Rdr2, Tomb raider gibi oyunları oynamak isterim. Şu an laptop kullandığım için bu türdeki grafikli oyunları çok oynamak istiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı