240 GB SSD yeterli mi?

Josque

Hectopat
Masaüstü bir bilgisayar alacağım. Çok fazla oyun oynamıyorum zaten birkaç tane oyun yeterli. Windows 10, GTA V, LOL, 5 GB kadar da ek dosya falan. Belki Fortnite'da yüklerim. Sizce 240 GB bana yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef yetmez. Windows güncelleme geldiğinde bir 10GB şişiriyor. GTA5 70GB zaten Fortnite güncellemeler ile en son 20GB'e yaklaşmıtşı. Yettirebilirsiniz ancak sürekli temizlik yaparak...

GTA zaten tek başına 85GB. 240GB SSD kullanıyorum. 2x 120gb olarak. Birinde sistem kurulu ve sistem driverları, spotify, discord vs. 50GB boş alan kaldı. 2. 120GB'lıkda ise PUBG ve CSGO yüklü onda da 60GB yer var. Siz hesap edin.

Oyun için hayır.
20 GB Windows 10,10 GB Güncelleme GTA 5 70 GB 75 GB oldu bu arada.
Yetmez Sistemi SSD'ye kurup oyunları 500 GB,ya da 1 TB'lık harddisk'e atarsanız rahatlarsınız.

Bende Office programları Photoshop ve AI var başka ne varsa diğer harddiske attım yaklaşık 170 GB boş alan kalıyor 😏 sadece PUBG Lite oynarım (3 GB) dersen sana yer kalabilir ama almışken iyisini al :) başka harddiskin yoksa zaten 512GB almalısın.

Masaüstü bir bilgisayar alacağım. Çok fazla oyun oynamıyorum zaten birkaç tane oyun yeterli. Windows 10, GTA V, LOL, 5 GB kadar da ek dosya falan. Belki Fortnite'da yüklerim. Sizce 240 GB bana yeter mi?
Yaklaşık olarak 35GB boş alanla idare edebilirim desen bile SSD'lerin genel olarak %20'sinin boş kalması istenir genelde o yüzden en az 480GB bir kapasiteye yönelmen veyahut yanına bir HDD alman gerekebilir. Kaldı ki Grand Theft Auto V an itibariyle:
a1.PNG

Yetmez. 120GB SSD ve yanına 1TB HDD almalısın. Sadece 500 GB SSD alarak idare edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı