240 GB WD M.2 SSD çok yavaş

Evet dostum , çok teşekkürler.
Hocam öncelikle dediğim programdan arkada işlem olmayacak şekilde siz yine test yapın.
Değerler iyi gözüküyorsa bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Yavaşlıktan kastınız tam olarak nedir?
Bilgisayarınızda bulunan yüksek boyutlu bir dosyayı başka bir klasöre kopyalamayı deneyin ve hızlara bir bakın.

Hocam öncelikle dediğim programdan arkada işlem olmayacak şekilde siz yine test yapın.
Değerler iyi gözüküyorsa bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Yavaşlıktan kastınız tam olarak nedir?
Bilgisayarınızda bulunan en yüksek dosyayı başka bir klasöre kopyalamayı deneyin ve hızlara bir bakın.
Hocam öncelikle yavaşlıktan kastım bilgisayar açılırken sanki hdd hissi gibi manyak bir açılma veremiyor ilk aldığım günden beri ; Hızlar ve değerler gayet normal. Arkada işlem olduğundada perfonmansı gayet güzel ama windows açılış hızı olarak berbat..

Hocam öncelikle yavaşlıktan kastım bilgisayar açılırken sanki hdd hissi gibi manyak bir açılma veremiyor ilk aldığım günden beri ; Hızlar ve değerler gayet normal. Arkada işlem olduğundada perfonmansı gayet güzel ama windows açılış hızı olarak berbat..

Ben de Samsung 970 Evo NVME M.2 bulunuyor. (3500/2300)
Ortalama 10-15 saniyede açılıyor.
Sizin de dediğiniz gibi arkaplan işlemleri olsun, sıcaklık ve performansında hiçbir sorun yok.
Yaptığınız testlere göre de bir sorun gözükmüyor gibi duruyor.
Belki de ürünü yeni aldıysanız psikolojik olabilir.
Evet NVME M.2’ler oldukça hızlı performanslar versede 2-3 saniye de bilgisayarın açılmasını beklemek bu modellerle zor diye düşünüyorum. 😂

Ben de Samsung 970 Evo NVME M.2 bulunuyor. (3500/2300)
Ortalama 10-15 saniyede açılıyor.
Sizin de dediğiniz gibi arkaplan işlemleri olsun, sıcaklık ve performansında hiçbir sorun yok.
Yaptığınız testlere göre de bir sorun gözükmüyor gibi duruyor.
Belki de ürünü yeni aldıysanız psikolojik olabilir.
Evet NVME M.2’ler oldukça hızlı performanslar versede 2-3 saniye de bilgisayarın açılmasını beklemek bu modellerle zor diye düşünüyorum. 😂
Ürünü yeni alma değilde şöyle düzelteyim 2.EL Olarak laptop'u aldım ama ssd 20 25 saniyede açılması beni acayip tilt ediyor hemde bir şey çalışmamasına rağmen sadece riot vanguard çalışıyor.

Ürünü yeni alma değilde şöyle düzelteyim 2.EL Olarak laptop'u aldım ama ssd 20 25 saniyede açılması beni acayip tilt ediyor hemde bir şey çalışmamasına rağmen sadece riot vanguard çalışıyor.

Ben de sistemi sıfır aldım ve şu an sadece Windows kurulu.
10-15 saniye aralığında açılıyor ve ürünüm sıfır.
Sizin ürün hem kullanılmış hem de diskleriniz dolu gözüküyor.
Bence gayet yeterli sonuçlar.
Canınızı sıkmayın.

Ben de sistemi sıfır aldım ve şu an sadece Windows kurulu.
10-15 saniye aralığında açılıyor ve ürünüm sıfır.
Sizin ürün hem kullanılmış hem de diskleriniz dolu gözüküyor.
Bence gayet yeterli sonuçlar.
Canınızı sıkmayın.
Kullanılmış ama sağlığı %99 neyse biz yine olumlu düşünelim efenim fikirlerinize çok teşekkürlerimi sunarım.

Test ettim bir kaç gün önce programı sildim ama 1700 felan hızlardaydı normal hızlarında idi.

Dolu olmadan öncede istediğim perfonmansı vermiyordu.
Eki Görüntüle 901982

Recep abi'yi neden buraya etiketlediniz sorabilir miyim?
Diğer baktığım konulara göre ve youtube videolarına göre bu konularda bilgili.

Geri
Yukarı