240 Hz, 1 ms ve 27 inch monitör önerisi

Bütçe
maks 12k

Cengizhan Omay

Hectopat
Yeni bir monitör almayı düşünüyorum. Net olarak aradığım özellikler 27 inch, 240 Hz, 1 ms, IPS panel, Full HD (1920x1080) olması. Şu anda Asus VG279Q monitörü kullanıyorum bunu yan ekran olarak kullanacağım o yüzden ana ekran olarak 240 Hz bir monitör arıyorum. Monitör standı ile birlikte kullanacağım için VESA desteği olması şart. Yok 27 inch Full HD olmaz 2K al vs demeyin ben memnunum zaten FPS oyunları oynuyorum genelde ve Twitch ve YouTube izliyorum, arada ufak video montaj işi ve yazılım ile uğraşıyorum. Benim bulabildiğim aklıma yatan 2 monitörü aşağıya bıraktım kullanan varsa deneyimlerini paylaşırsa veya farklı bir monitör önerecek olan varsa önerirse sevinirim.

Dell G2723H

HP Omen 27S 780G5E9

Son düzenleyen: Moderatör:
1000 lira aşıp 2K 240 Hz alabiliyorsun, bence bunu bir düşün.

Yok, istemiyorum dersen de attığın Dell G2723H güzel. Omen 27S ile alakalı inceleme göremediğim için yorum yapamam.

1000 lira aşıp 2K 240 Hz alabiliyorsun, bence bunu bir düşün.

Yok, istemiyorum dersen de attığın Dell G2723H güzel. Omen 27S ile alakalı inceleme göremediğim için yorum yapamam.

Cevabın için teşekkürler çok kararsız kaldım bu konuda. 4060 Tİ 8GB Ekran kartım var ve 2K monitör ileride VRam dan dolayı sorun yaratacağını biliyorum. Zaten hikayeli oyun neredeyse yok denecek kadar az oynuyorum genelde FPS oyunlarını oynadığım için 1080P yeterli olur diye düşündüm. Benim de Dell G2723H içime sindi fakat Türkçe inceleme bulamadım yabancı inceleme videolarına baktığımda ise biraz renkleri soluk gibi geldi (videodaki çekimden de olabilir tabi) emin olamadım. Bulabilirsem fiziksel mağazalara gidip bakacağım daha emin olabilmek adına.

Geri
Yukarı