240 Hz FPS oyunları için 27 vs 24 inç

1080p 27 inç için piksellerin göründüğünü söylüyorlar, doğru mu bilmiyorum deneyimleyenler yazmalı onu ama rekabetçi bir şekilde fps oynuyorsanız 27 inç sizi aşşağı çeker
Bizzat kullanıyorum,rezalet,fakat oyundaki farkı anlamıyorsun ama işin içine competitive girerse,27 inç olmuyor.Kendim de oynadığım ve takip ettiğim için söylüyorum.24 inç üstünü tercih etmeyiniz competitive FPS için.

27" 1080@240 kullanıyorum. Burnunu ekrana değdirirsen pikseller sayılıyor ama ben aynı hareketi 24" ekranda yapınca yine pikseller sayılıyordu.
Eski 21.5@1080p60 Hz monitörümde de piksel olayı bu şekildeydi, ekrana hakim olamayacağın şekilde baktıktan sonra illa ki pikseller sayılıyor denilen durum gerçekleşiyor her halükarda. Şu an için 27'' 1080p IPS kullanıcısı olarak herhangi bir şikayetim yok, kimisi büyük müyük diyor da aradaki göz ekran arası mesafem de hani bir televizyona baktığım kadar da uzak değil, ortalama 45-50cm civarında. Kullandığım masamın boyut ve yapıları gereği de en fazla 35 cm kadar yakalabiliyorum zaten o kadar yaklaşsam dahi yine herhangi bir anormal durum görmüyorum. Kişisel terich meselesi aslında, benim açımdan profesyonel rekabetçi bir oyuncu değilse 27'' 1080p fena değil, belki bazı monitör modellerinde bu boyutlarda görüntü kalitesini bozabilir fakat kendi cihazımdan yana bir sorun yok, diğer birçok sağlam markaların üst düzey tazeleme hızına sahip modelleri için de geçerlidir bu.
27 inç ile rekabetçi oyunlar zulüm olur sana.
Bana zulüm olmuyor, bolca rekabetçi oyun da oynarım.

Son düzenleme:
Pro CS:GO oyuncusu olmak gibi bir planınız yoksa 27' 1080P. 50-60CM uzaktan bakmak gayet yeterli alışmak gerekiyor tabii birkaç gün.
Hocam ne kadar inanırsınız bilmiyorum. Şuan 24 inç 144 hz kavisli monitör kullanıyorum. Oyunlarda monitör ile mesafem yaklaşık 1.5 karış. CS:GO'da sol yukardaki mape bakmak için geri çekilmem gerekiyor 😁

Hocam ne kadar inanırsınız bilmiyorum. Şuan 24 inç 144 hz kavisli monitör kullanıyorum. Oyunlarda monitör ile mesafem yaklaşık 1.5 karış. CS:GO'da sol yukardaki mape bakmak için geri çekilmem gerekiyor 😁
Bilgisayardaki zamanının çoğunu CS'de bu şekilde harcıyorsan o zaman 27'' in yüzüne dönüp bakma bile, 24 ucundan yetiyorsa kalsın bu boyuttan ilerlersin sen de.

Yeni konular

Geri
Yukarı