240 Hz monitör en fazla 120 Hz olarak ayarlanabiliyor

Deniz AGA

Centipat
Yer
Amerika
Daha fazla  
Arkadaşlar 240Hz FreeSync monitör aldım ama kasam aşırı performanslı değil. Maksimum 120 Hz'ye ayarlanabiliyor ne yapmam lazım? Ayrıca Hz'yi ayarladığımda kaça ayarladıysam sağ üstte o yazıyor sarı bir şekilde ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme
HDMI kablolar en fazla 120Hz değerini destekler. DisplayPort bağlantısını kullanmanız ve ayrıca en son sürücülerin yüklü olduğundan emin olmanız gerekmekte.

Ekran cozunurlugunun ne oldugu, kullanilan monitordeki HDMI portunun versiyonu ve kablonun en hangi surumu destekleyebildigi onemli. HDMI kablolar en fazla 120Hz destekler bilgisinden emin degilim, monitore gore degisen bir durum oldugunu dusunuyorum.

Oyun içinde FPS olarak mı demek istediniz yoksa masaüstünde bile yenileme hızı 120Hz'ı geçmiyor mu? Sistem özellikleriniz neler?
Benim oyunlardaki performansım 240 alamıyor. Zaten bu kasayla oyun oynamayacağım. 240 Hz'i merak ediyorum. Masaüstü işlerinde kullanacağım.

Laptop ise ve DP ile bağlamamışsan normal. DP sürümünü, bilgisayar/ekran kartını ve monitörünü söylersen iyi olur.

Laptop ise ve DP ile bağlamamışsan normal. DP sürümünü, bilgisayar/ekran kartını ve monitörünü söylersen iyi olur.
Monitörüm Acer 240Hz KG1 Series. Ekran kartım Intel Graphics 4600. DP sürümünü bilmiyorum nereden bakacağız? Ayrıca laptop değil. Zaten DP yerine takılı anlamadım. Ekran kartı AMD olmadığı için mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı