240 Hz monitör için sistem önerisi

@itzduchy Benim kendi yorumum bir RTX serisi olmanız çünkü RTX diğerlerine göre ömrü daha uzun olur (yazılım anlamında) diğerlerinin bir süre sonra tek tek kapanmaya başlar
Kardeşim verdiğin yanlış bilgilerden merdiven yapsak uzaya dayanırız. Tek tek kapanmak nedir? Steam donanım testinde bile en çok kullanılan ekran kartı GTX 1060. 6 yıllık ekran kartı bile hala deli gibi kullanılıyor. Uzun ömürlülükle alakası yok. Ayrıca 10xx serisi de sürücü güncellemesi alıyor. Hatta bazı insanlar daha stabil olduğu için eski ekran kartı sürücülerini kullanıyo. GTX ile RTX ekran kartları, performans haricinde DLSS ve RT farkı barındırıyor.
Tamamdır, gainward neden o kadar ucuz? Alınır mı? (Gainward 3050)
Markalara arz talep meselesi fiyatı beliriyor çoğunlukla ve soğutma için kullanılan malzemeler. Gainward gayet iyi ve yeterlidir sizin için. Bütçen neye yetiyorsa onu al ama 3050 daha iyi olur.

Kardeşim verdiğin yanlış bilgilerden merdiven yapsak uzaya dayanırız. Tek tek kapanmak nedir? Steam donanım testinde bile en çok kullanılan ekran kartı GTX 1060. 6 yıllık ekran kartı bile hala deli gibi kullanılıyor. Uzun ömürlülükle alakası yok. Ayrıca 10xx serisi de sürücü güncellemesi alıyor. Hatta bazı insanlar daha stabil olduğu için eski ekran kartı sürücülerini kullanıyor. GTX ile RTX ekran kartları, performans haricinde DLSS ve RT farkı barındırıyor.

Markalara arz talep meselesi fiyatı beliriyor çoğunlukla ve soğutma için kullanılan malzemeler. Gainward gayet iyi ve yeterlidir sizin için. Bütçen neye yetiyorsa onu al ama 3050 daha iyi olur.

Yapalım hocam uzaya erkenden çıkmış oluruz
Bütçede çok kısıtlı olmadığı için düşük kart almak mantıklı gelmiyor bana Türkiye'de yaşıyoruz ekonomi iyi yere gitmiyor her an fiyatlar artar bu sefer hiçbir şey alamaz. Şimdi iyiyken alması daha mantıklı.
Size göre mantıklı olmayabilir ama bana göre mantıklı olan bu.

Yapalım hocam uzaya erkenden çıkmış oluruz
Bütçede çok kısıtlı olmadığı için düşük kart almak mantıklı gelmiyor bana Türkiye'de yaşıyoruz ekonomi iyi yere gitmiyor her an fiyatlar artar bu sefer hiçbir şey alamaz. Şimdi iyiyken alması daha mantıklı.
Size göre mantıklı olmayabilir ama bana göre mantıklı olan bu.
Dediklerinle yazdıkların uyuşmuyor. Tek tek kapanıyor falan yazıyorsun saçma saçma. Öyle yazsan hak verirdim sana. Neyse hocam uzatmayalım arkadaşa hayırlı olsun.

Üstte attım, bu arada bütçeyi geçiyor hocam @messinicocugu.

Ekran kartını 1650 falan yapmayı düşünüyorum hocam, olmazsa 1050 bile yapabilirim @messinicocugu sıkıntı olur mu?
Sıkıntı olur mu işlemci ile ekran kartı iyi çalışmama falan? @messinicocugu
Ya da AMD'nin 6600'den bir düşük modeli falan da olabilir belki.

Sonun olmaz hocam rekabetçi oyunlarda dediğiniz kartlar bile gayet yeterli ama ilerisi için en kötü RX 6500 XT almanı öneririm 1650 alacağına.

Sonun olmaz hocam rekabetçi oyunlarda dediğiniz kartlar bile gayet yeterli ama ilerisi için en kötü RX 6500 XT almanı öneririm 1650 alacağına.

Hocam sistemi topladık fakat, 19500 ediyor (monitör dahil). Ne yapabiliriz? (Valorant odaklı, Monitör ve işlemci aynı kalacak şekilde)
Herkese bu konuda bana yardımcı oldukları için çok teşekkür ederim, özellikle @messinicocugu ile @imgenius'a. 💝

Son düzenleme:
Hocam sistemi topladık fakat, 19500 ediyor (monitör dahil). Ne yapabiliriz? (Valorant odaklı, Monitör ve işlemci aynı kalacak şekilde)
Herkese bu konuda bana yardımcı oldukları için çok teşekkür ederim, özellikle @messinicocugu ile @imgenius'a. 💝

500TL de cebinde kalsın ve hayırlı olsun sistem.

Geri
Yukarı