240 Hz monitör için sistem önerisi

Kusura bakmayın konuyu tam anlayamadım lakin, 3050 bir sistem mi planlanıyor?

Öyleyse şunu almak hem ekonomik olarak hem performans olarak daha mantıklı değil mi? Üstüne de istediğiniz monitörü alın 5K TL kalıyor.

B660 güzel bir anakart sistemim gelince bende ileride güncellemeyi planlıyorum.

Tüm mesajları çekirdek çitleyerek okudum. Kafam allak bullak. Konu sahibi karar değiştirme hızı inanılır gibi değil. Hala monitör 144 mü 165 mi 240Hz mi olacak anlayamadım.

240Hz olacak, şimdi parçaları yazıyordum.
Kusura bakmayın konuyu tam anlayamadım lakin, 3050 bir sistem mi planlanıyor?

Öyleyse şunu almak hem ekonomik olarak hem performans olarak daha mantıklı değil mi? Üstüne de istediğiniz monitörü alın 5K TL kalıyor.

B660 güzel bir anakart sistemim gelince bende ileride güncellemeyi planlıyorum.

Hocam işlemciyi 5600 alacağım.
1) Kasa: Dark Guardian PRO 4x12cm Adreslenebilir RGB LED Fanlı, Full Cam Yan ve Mesh Ön Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHGRPRO) | Teknobiyotik
2) RAM: BALLISTIX 2x8 16gb 3200mhz Ddr4 Bl2k8g32c16u4b Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
3) İşlemci: Amd Ryzen 5 5600 AM4Pin 65W Fanlı (Box) - PttAVM.com
4) Ekran Kartı: PALIT Nvıdıa Geforce Rtx3050 Dual 8gb 128bit Gddr6 Lhr (ne63050019p1-190ad) Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
5) Soğutucu: Snowman T6 Ultra Soğutma 6 Bakır Kanallı Rainbow Cooler Fan Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
6) Monitör: https://www.hepsiburada.com/hp-omen...display-gsync-full-hd-monitor-p-HBV00000OAW96
7) SanDisk: https://www.hepsiburada.com/pny-xlr...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.43.1
8) Anakart: MSI B550M PRO-VDH Wi-Fi AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Anakart ve monitörden biraz şüpheliyim. Sıkıntılı olur mu?

Son düzenleme:
Hangi monitörü almayı planlıyorsunuz hocam?
Üstte attım, bu arada bütçeyi geçiyor hocam @messinicocugu.

Ekran kartını 1650 falan yapmayı düşünüyorum hocam, olmazsa 1050 bile yapabilirim @messinicocugu sıkıntı olur mu?
Sıkıntı olur mu işlemci ile ekran kartı iyi çalışmama falan? @messinicocugu
Ya da AMD'nin 6600'den bir düşük modeli falan da olabilir belki.

Son düzenleme:

Ekran kartını 1650 falan yapmayı düşünüyorum hocam, olmazsa 1050 bile yapabilirim @messinicocugu sıkıntı olur mu?

Hocam şimdi konuyu bende okudum bence gerek yok bir tane hazır sistem alın bir de monitör tamamdır sizin iş.

Yine ben öyle düşünüyorum ama buradaki diğer arkadaşlar bilgi konusunda daha benden daha üstündür o yüzden onları dinlemen daha iyi olur

Hocam şimdi konuyu bende okudum bence gerek yok bir tane hazır sistem alın bir de monitör tamamdır sizin iş.

Yine ben öyle düşünüyorum ama buradaki diğer arkadaşlar bilgi konusunda daha benden daha üstündür o yüzden onları dinlemen daha iyi olur.

Hazır sistemlerde biri oluyor biri olmuyor, mesela burada her şeye tamam fakat işlemci 5600 istiyordum aslında.

Bizim topladığımız sistemden daha pahalı, ve 3060 gereksiz (benim kullanma amacım için).
Özelleştir yaparak 5600 alabilirsiniz tabii o kadar vermek isterseniz.

Topladığımdan daha pahalı oluyor. Yani bütçeyi aşıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı