240 Hz monitör önerisi

vnd3

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bölge Yöneticisi
Yıllardır BenQ XL2411p 144 Hz kullanıcısıyım monitörden bir şikayetim yok ama 240 Hz bir monitöre geçmek istiyorum. BenQ TN panel olduğu için önereceğiniz ürünlerin TN panel olması benim için sorun teşkil etmez, alışkınım. Bütçem 7000 civarı biraz daha esnetebilirim. Bu arada FPS oyunları oynuyorum. Geçtiğimiz günlerde linkteki ürünü deneyimleme fırsatım oldu. Bir hayli hoşuma gitti açıkçası.

Bütçeni artırabiliyorsan 8500TL'ye 360Hz Alienware satıldı ve 2. el sitelerinde kutusu açılmamış bu fiyatlara satılabiliyor.
Attığın ürün VA panel ve 2411K'den geçtikten sonra büyük bir ghosting ve gecikme problemi yaşarsın gibi duruyor. Bu yüzden 1ms GtG verebilen modellere bakman daha iyi olur, 2.el düşünürsen çok iyi modeller var bu bütçeye.

Bütçeni artırabiliyorsan 8500TL'ye 360Hz Alienware satıldı ve 2. el sitelerinde kutusu açılmamış bu fiyatlara satılabiliyor.
Attığın ürün VA panel ve 2411K'den geçtikten sonra büyük bir ghosting ve gecikme problemi yaşarsın gibi duruyor. Bu yüzden 1ms GtG verebilen modellere bakman daha iyi olur, 2.el düşünürsen çok iyi modeller var bu bütçeye.
Bütçemi artırmasına arttırırım ama bu 2.el satışların büyük bir çoğunluğunu sahışlar yapıyor. Ölü piksel vb. durumlarda iade etmek için karşımda muhattap bulamam diye düşünüyorum. Bir diğer konu ise yakın zamanda sistem yenilemeyi düşünmüyorum o nedenle 360 FPS alamadığım için 360 hz monitör benim için gereksiz olur.

Arkadaşım BenQ XL2546 240 hz 0.5 ms modelini satıyor ama ürünün garantisi bitmek üzere. Garantilik ne kadar işim olur onu bilemiyorum tabi ama ne olacağı belli olmaz tabi. Bu ürüne yönelsem daha mı mantıklı olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı