240 Hz monitör önerisi

scorpion75

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafiker, fotoğrafçı
Oğlum eski bir 60 Hz monitör kullanıyor. Daha önce konu açtım fakat 2K 4K şu Hz bu Hz derken işin içinden çıkamamıştım. Hafta sonu LGS sınavına gireceği için güzel bir sürpriz yapmak istiyorum. İstediği bir AOC monitör var. Sipariş vermeden size de bir danışmak istedim. Aslında 6-6, 5K bandına çıkmak istemiyorum fakat 240 Hz olunca daha ucuza bulamadım. Aşağıdaki iki monitör arasında hangisini almam gerekir? Ya da fiyat artamadan bu daha iyidir diyebileceğiniz bir marka model var mı?

AOC 24g2ze istediği monitör bu yine aynı firmanın.
AOC 24g2zu diye bir modeli var. Benzer fiyat ve özelliklerde.

Son düzenleyen: Moderatör:
sonu u ile bitenin pivot özelliği var. Başka farkları yok. Buna da bakabilirsiniz;

Oğlum eski bir 60 Hz monitör kullanıyor. Daha önce konu açtım fakat 2K 4K şu Hz bu Hz derken işin içinden çıkamamıştım. Hafta sonu LGS sınavına gireceği için güzel bir sürpriz yapmak istiyorum. İstediği bir AOC monitör var. Sipariş vermeden size de bir danışmak istedim. Aslında 6-6, 5K bandına çıkmak istemiyorum fakat 240 Hz olunca daha ucuza bulamadım. Aşağıdaki iki monitör arasında hangisini almam gerekir? Ya da fiyat artamadan bu daha iyidir diyebileceğiniz bir marka model var mı?

AOC 24g2ze istediği monitör bu yine aynı firmanın.
AOC 24g2zu diye bir modeli var. Benzer fiyat ve özelliklerde.
Aoc 24g2zu'yu alırdım ben olsam bu iki seçenekten.

Serilikten kastınız nedir? İkisi de 240 Hz olduğununa göre aynı olması gerekmez mi?

Hz'nin aynı olması aynı tepkimeyi veya input lag süresi verecek demek olmuyor hocam.
Farklı tepkime sürelerine sahipler. Panel farklılığından ötürü bu.
Ufak ms değerleri için Samsung almaya gerek yok. AOC F/P üründür.
240Hz potasında önerdiğimiz bir model. Kolay kolay kullanıcıyı üzmez. Üretim hatalı ürün denk gelmesin yeter. Varsa şansınız mağazadan alın. Test ederek.

Yeni konular

Geri
Yukarı