240 Hz monitörde 100 FPS ile oyun oynanabilir mi?

C.A.R.T.E.L

Kilopat
Yer
belcika
Daha fazla  
Meslek
malunen emekli
Merhaba, benim sorum şu: 240 Hz olan bir G-Sync uyumlu bir monitörde RTX 2060 ile 100 FPS civarı oyun oynasam görüntüde kırılmalar, takılmalar vs. Vs olur mu? Aslında 165 Hz istiyordum ama fiyat olarak 1080p, 240 Hz olan uygun bir monitör buldum. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Merhaba, benim sorum şu: 240 Hz olan bir G-Sync uyumlu bir monitörde RTX 2060 ile 100 FPS civarı oyun oynasam görüntüde kırılmalar, takılmalar vs. Vs olur mu? Aslında 165 Hz istiyordum ama fiyat olarak 1080p, 240 Hz olan uygun bir monitör buldum. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Bir sorun olmaz. Sen kaç FPS alırsan o kadar Hz alırsın.

Eğer bir oyunda 240fps alıyorsanız ve akıcılığa alıştıysanız, 100fps olan oyuna geçince o farkı hissedeceksiniz ve kasma hissiyatı verecek size oyun. 280hz kullanıyorum cod'da 90-100fps alıyorum oradan biliyorum.

Merhaba, benim sorum şu: 240 Hz olan bir G-Sync uyumlu bir monitörde RTX 2060 ile 100 FPS civarı oyun oynasam görüntüde kırılmalar, takılmalar vs. vs olur mu? Aslında 165 Hz istiyordum ama fiyat olarak 1080p, 240 Hz olan uygun bir monitör buldum. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Sorun olmaz, ancak akıcılık farkını çok net hissedeceksiniz :) önce 240 FPS sonra da 100 FPS ile oynayın, farkı armut gibi ortada olacak.

Cevaplar için teşekkürler lakin benim monitörüm şuan 60 hz IPS bir monitör :) Şimdi bir monitör daha buldum ve bu monitör için başlık açacağım, yardımcı olursanız sevinirim.

Ayarlardan istersen monitörü 165Hz'e çekebilirsin. Muhtemelen öyle bir ayar vardır. Mesela benim monitör 144Hz olmasına rağmen istersem yenileme hızını düşürebiliyorum.

1.jpg

Malesef konu açamadım, ASUS TUF Gaming VG279QL1A sizce nasıldır? Sistemim i5 9400f, RTX 2060. Oynadığım oyunlar War Thunder ve World of Warships. 1080p için ve benim sistemim için uygun mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı