2400 CPU açılımı nedir?

Ekrem Ziya

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim sistemim i5-2400 CPU ama Valorant sistem gereksinimi i5-4460 CPU ama oynayabiliyorum. 2400 CPU açılımı misal 2400 CPU 5000 CPU mu? Veya öyle bir şey var mı?

Sistem gereksiniminde yazan donanımlar minimum diye bir şey yok. Mesela i5 4460 + GTX 660 yazmışlardır minimum sistem gereksinimlerine, ama senin elinde i5 2400 + GTX 960 vardır mesela, hiçbir sorun yaşamadan cayır cayır oynarsın.

Demek istediğim 2400 CPU olan bilgisayarda 4460 CPU'luk oyunu nasıl oynayabiliyorum? Diğer oyunları oynayıp oynayamayacağımı nasıl anlarım? Şimdiden teşekkürler.

Minimum sistem gereksinimleri ''sadece bu sistem gereksinimleri oyunu açabilir'' gibi bir şey demek değil. Belki 20 yıllık Pentium işlemci bile açabilir fakat akıcı oynatmaz. Halihazırda oyun performansınızdan memnunsanız sorun yok.

Özellikleri kısarak belki kaldırır ekran kartı da varsa oynatabilir bazen sistem gereksinimleri yüksek açıklanabiliyor oyun bedava olduğu için denemekten zarar gelmez.

Minimum sistem gereksinimleri "sadece bu sistem gereksinimleri oyunu açabilir" gibi bir şey demek değil. Belki 20 yıllık Pentium işlemci bile açabilir fakat akıcı oynatmaz. Halihazırda oyun performansınızdan memnunsanız soru peki oynayıp oynayamayacağımı nasıl anlarım?

Peki oynayıp oynayamayacağımı nasıl anlarım? Sadece Valorant değil herhangi bir oyunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı