2400 MHz Olan Bellekler 2133 MHz Hızında Çalışıyor

RAM belleklerin 2400 Mhz'de çalışması için;
Kuzey köprüsünün veriyolu hızı en az 2400 Mhz olmalı.
Ve Kuzey köprüsünün işlem voltajı en az 14000V olmalı.
  • NB Frequency : 2400 Mhz
  • Cpu NB voltage : 14000V

Son düzenleme:
RAM belleklerin 2400 Mhz'de çalışması için;
Kuzey köprüsünün veriyolu hızı en az 2400 MHz olmalı.
Ve Kuzey köprüsünün işlem voltajı en az 14000V olmalı.
  • NB Frequency : 2400 Mhz
  • Cpu NB voltage : 14000V
Çalışmadığına göre benim anakart bunları desteklemiyor o zaman. Kontrol edebileceğim bir yer var mı acaba?

Çalışmadığına göre benim anakart bunları desteklemiyor o zaman. Kontrol edebileceğim bir yer var mı acaba?
Anakart'ın bunları destekleyip yada desteklememe gibi bir lüksü yok.
Anakart overclock yapmaya izin veriyor mu?
Anakart overclock yapmaya izin veriyorsa ;
Bu değerleri mauel olarak ayarlamak gerekiyor.

• Konular silinmez.
  • SPD sekmesi belleğin desteklediği frekansları gösterir, Memory sekmesi anlık çalıştığı değeri gösterir.
  • İşlemcinin/anakartın desteği olmadığından 2400 MHz çalışamıyor olabilir. Belleğinizin 2400 MHz çalışması için XMP açmaya gerek yok. XMP desteği de yok zaten.

• Konular silinmez.
  • SPD sekmesi belleğin desteklediği frekansları gösterir, Memory sekmesi anlık çalıştığı değeri gösterir.
  • İşlemcinin/anakartın desteği olmadığından 2400 MHz çalışamıyor olabilir. Belleğinizin 2400 MHz çalışması için XMP açmaya gerek yok. XMP desteği de yok zaten.
  • Diğer konuya cevap yazan olursa takip etmesi zor olur diye demiştim, iyi ki cevap yazan yok.
  • Bellek desteklediği halde 2400'de çalışmıyorsa yapmam gereken bir ayar yoktur sanırım, dediğiniz gibi anakart ya da işlemci desteklemiyordur.
  • Aldığımızda da 1. slottaki 2400 MHz'lik RAM vardı, HP mühendisleri işlemci ya da anakartın desteklemeyeceğini tahmin edememişler midir 🤔
Yardımlarınız için teşekkürler. Şu an için sıkıntısız bir şekilde çalışıyor, sorun yok. Sadece tam performans kullanabilecekken kullanılmaması canımı sıkıyordu, onu da öyle kabul edeceğim sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı