2400 MHz RAM'in 1066 MHz Çalışması

Yrsenu

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. RAM'ler ile ilgili bir video gördüm ve çeşitli programlarla RAM'in MHz'ine baktım ve 1066 MHz yazıyordu.
Sonra RAM'imin ürün kodunu bularak Google'da arattım ve GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400 MHz olduğunu gördüm. RAM'imde bir sıkıntı mı var? Yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. RAM'ler ile ilgili bir video gördüm ve çeşitli programlarla RAM'in MHz'ine baktım ve 1066 MHz yazıyordu.
Sonra RAM'imin ürün kodunu bularak Google'da arattım ve GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400 MHz olduğunu gördüm. RAM'imde bir sıkıntı mı var? Yardımcı olursanız sevinirim
Hiç BIOS'dan 2400mhz ve 1.2v vs. ise ayarladınız mı?

Biostan xmp ayarını açman gerekiyor. Programda da 1200 yazması gerekiyor. Ramlerde bellek hızları iki ile çarpılır.

Merhaba,

Kullandığınız anakart' ın model ve markasını yazabilir misiniz?

İyi forumlar
ASUS-PRIME-B350M-K
Bende aynı RAM'i kullanıyorum. Şu an 2400'de çalıştığından emin olabilirsin.
Teşekkür ederim Desteğin için Ama böyle yazınca bi kuşkulandım
Seri numarasını aratınca 2400MHz li ram cıkıyor bios da 2133MHz verdiği gösteriyordu xmp açtıktan sonra 2400 e cıktı fakat programlarda 1200MHz göstermesi gerekirken 1066MHz gösteriyor

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    15,8 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı