2400 MHz'den 3000 MHz geçmek

Anakartınız iyi ki B450M.
A320 gibi giriş seviyesi kartlarda 3200 MHz desteklense de sınırda bilgisayar sapıtabiliyor
(oyunlarda akıcılık olmaması gibi) bizzat yaşadığımdan dolayı bu yüzden anakart da değiştirmek zorunda kalmıştım.
3000 MHz geçmek yararınıza olacaktır.

Anakartınız iyi ki B450M.
A320 gibi giriş seviyesi kartlarda 3200 MHz desteklense de sınırda bilgisayar sapıtabiliyor
(oyunlarda akıcılık olmaması gibi) bizzat yaşadığımdan dolayı bu yüzden anakart da değiştirmek zorunda kalmıştım.
3000 MHz geçmek yararınıza olacaktır.
Anakartim 3600 MHz kadar destekliyor.
Bu arada 2400'den 3000'e belki OC yapmak sıkıntı olabilir ama 3000'den 3200'e rahatlıkla yapılabileceğini düşünüyorum.
Aynen bende 3000 MHz den 3200 MHz çıkartmayı düşünüyorum.
Güncelleme: RAM'ım geldi BIOS'tan 3200 MHz sabitledim ve sıkıntısız çalışıyor birkaç oyunda denedim ciddi bir performans artışı yaşadım, hepinize değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Anakartim 3600 MHz kadar destekliyor.

Aynen bende 3000 MHz den 3200 MHz çıkartmayı düşünüyorum.
Güncelleme: RAM'ım geldi BIOS'tan 3200 MHz sabitledim ve sıkıntısız çalışıyor birkaç oyunda denedim ciddi bir performans artışı yaşadım, hepinize değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ediyorum.
CL değerleri ile de ek bir OC yapılabiliyor ama performansa ihtiyacın kalamadıysa ekstra, yapmana da çok gerek yok diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı