24000-25000 TL sistem toplama

@quiper o PSU'dan uzak durun. Kasa çok küçük, o sistem sığmaz o kasaya.
Öyle mi? Tamamdır, kasa olarak sığıp sığmayacağını nasıl kestirebiliriz? Yani 3080 falan büyük ve uzun kartlar diye biliyorum ve bunlara ek birçok parça vs. yani nasıl anlıyorsunuz sığmayacağını (tamamen bilmediğimden soruyorum)
25000 lirayı cayır cayır yakmak istiyorsanız o PSU alabilirsiniz :D 25000 TL bütçe ve PowerBoost PSU :D :D
:D
Onu diğer arkadaşın önerdiği ile değiştirdim. Bu nasıldır peki?
şu:

Öncelikle sistem genel hatları ile güzel, kasa biraz düşük kalmış.

Kasa için bütçeniz nedir?
Bu parçaların toplam ederi kasa hariç 25.5k ya dayanıyor ancak tabi içlerinden bazıları sadece modeli belirtmek için atılmış yani aynı parça daha ucuza bulunursa kasa bütçesi de 1k olabilir. Aksi halde bu şekilde olup ek 1k ile bütçemi çok fazla germiş oluyorum. Belki de bir düzenleme gereklidir bazı modellere tabi tam bilemiyorum.

Basitçe açıklamak gerekirse PSU, anakart, RAM yani dış kasa hariç güzel idi.

Dış kasa olarak Cooler Master TD500 önerebilirim size. Ayrıca kasanın hem ön hem de üstte 360MM radyatör desteği var.
Önerileriniz için çok teşekkürler. Yukarıdaki tüm parçalar sanırım bu kasaya sığma sorunu olmadan yerleştirebilirim?
Birde şu ekrana göz atabilir misiniz?
Sisteme uygun olur mu?
Şuanda konumum dolayısıyla çok şahşahalı ekrana ihtiyacım yok. Yani hayatına ileride sistemde yan ekran olarak devam etmeye aday ancak şuandaki sistemi de kaldırabilecek bütçeyi zorlamayan monitör hedefliyorum.
@Ardaaa11 Hocam sizde bir göz atarsanız sevinirim.
İyi akşamlar

Önerileriniz için çok teşekkürler. Yukarıdaki tüm parçalar sanırım bu kasaya sığma sorunu olmadan yerleştirebilirim?
Birde şu ekrana göz atabilir misiniz?
Sisteme uygun olur mu?
Şuanda konumum dolayısıyla çok şahşahalı ekrana ihtiyacım yok. Yani hayatına ileride sistemde yan ekran olarak devam etmeye aday ancak şuandaki sistemi de kaldırabilecek bütçeyi zorlamayan monitör hedefliyorum.
@Ardaaa11 Hocam sizde bir göz atarsanız sevinirim.
İyi akşamlar
O monitör berbat. Bunu al alacaksan:

Bakıyorum tabii sağolun öneri için.
Kasaya sığacaktır ve güzel monitör görünüyor. Panele yine de detaylı bakmanı öneririm.
Tamamdır daha detaylı araştırayım ben onu.

@enonertetanem berbat demek doğru değil bence :( Ürün fiyatına ve rakiplerine göre biraz kötü olduğundan berbat diyorsunuz, hoş değil bence.

@quiper güzel bir ekran fakat LC27HG70 çok daha iyi değerlere sahip, HDR600 gibi destekleri mevcut "oyuncu" monitörlerinde genelde bunları 5000 lira civarındaki ürünlerde görüyoruz, sadece HDR yazıp geçiyorlar fakat HDR10 desteği falan oluyor.

HDR10 HDR'ın en düşük seviyesi gibi bir şey, HDR'ı ucundan gösteriyor ama tatmanıza izin bile vermiyor :( Renk kalitesi vs. olarak LC27HG70 daha iyi.

Samsung G5 değil de G7 biraz mantıklı (fiyatı da biraz fazla), G5'in tek özelliği 1000R kavisi gibi bir şey LC27HG70'e göre.

Bu arada bu monitör çok kalitelidir, hafife almayın. İkinci monitör olması için yanına G7 falan koymanız lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı