24000 TL ile her şey dahil sistem toplama

onu doyurmayacak bir anakart önermişsiniz
Anakart'ın çok dandik bir anakart olmadıkça direk olarak performansa etkisi yoktur.
3070 ve 3080'nin render performansları yakın ve 2K monitör kullanacağını düşünürsek 3070 ideal bir kart benim kullandığım bileşenler sizinki oranla daha kaliteli
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaşımız render performansı istemiş siz 16 GB RAM
Uygun fiyatlı bir SSD ve R9 5900X indirimli gelirse eğer rahatlıkla 32GB yapılabilir

Ben GPU ve CPU diyorum siz anakart ram diyorsunuz. GPU ve CPU daha önemli Render performansında.

Ben tartışmayı devam ettirmek istemiyorum. Gidip biraz araştır ne kadar RAM tüketildiğini ve 1080P'de 3080'ni doyurabilecek işlemcinin halihazırda olmadığını farkedeceksin. Gerçekten ele gelir bir sistem değil yaptığın sistem anakartın faz yapısına bir bak bari bir şeylere daha detaylı bak sistemi yaparken gerçekten hiçbir düzen hiçbir ahenk yok kasadan monitöre kadar lütfen biraz bakın bana birazda olsa hak vereceksin eminim.

Ben tartışmayı devam ettirmek istemiyorum. Gidip biraz araştır ne kadar RAM tüketildiğini ve 1080P'de 3080'ni doyurabilecek işlemcinin halihazırda olmadığını farkedeceksin. Gerçekten ele gelir bir sistem değil yaptığın sistem anakartın faz yapısına bir bak bari bir şeylere daha detaylı bak sistemi yaparken gerçekten hiçbir düzen hiçbir ahenk yok kasadan monitöre kadar lütfen biraz bakın bana birazda olsa hak vereceksin eminim.
14-12GB RAM tüketir ve 32GB ile 16GB arasında dağlar kadar performans farkı yok ama ekran kartına gelirsek render performansındaki fark çok daha fazla.
3 Monitör aynı anada kulanılacak. Doğal olarak arkadaş 1080P çözünürlüğü geçmiş oluyor.
Anakartın faz yapısı gayet iyi. ASUS TUF serisi anakart incelemelerini izleyebilirsiniz.
Kasanın neyi varmış? F/P güzel hava akışı olan bir kasa?

Son düzenleme:
Bunun için 3 monitörde de oyunu oynaması gerekiyor tek bir monitörde oyun oynarken diğer 2sinin etkisi yok denecek kadar az olacaktır. Yani 3Ü tek bir monitör gibi kullanmazsa o dediğiniz geçerli olamayacaktır.

@isimsizkahraman asıl siz işlemciyi yüksek tutmak için büyük hatalar yapmışsınız 😀 144Hz diye rastgele bir model koymuşsunuz sisteme, TN panel kap kalın kenarlara sahip pivot özelliğinden bile mahrum bir monitör var.

@Gameofdean monitörlerden beklentileriniz nedir? İkinci ve üçüncü monitör olarak idare etsin yeter tarzında bir şey mi bakıyorsunuz yoksa onların da kaliteli olmasını mı istiyorsunuz.

2 Tane yan monitör kullanmayı planlıyorum dik bir şekilde diğer ana monitör renkleri güzel verebilen PS gibi programlarda detaylara odaklanmamı sağlayacak ayrıca bunun yanında 144Hz 1 ms performansı verebilirse çok iyi olur açıkçası.
Anakart ASUS ROG X570-F. 2500TL.

İşlemci R9 3900X. 4400TL zamanınız var (5900Xya da 5950x) alabilirsiniz.

RAM'ler G.Skill Trident Z Neo (2x16) 32 GB 3600 MHz CL16. 1900TL.

Sıvı soğutucu Corsair H100X. 964TL.

PSU ASUS ROG-STRIX-850G 850W Power Supply 1700 TL.

Kasa Aerocool Airhawk Duo 750 TL ( kasa artırıp azaltılabilir )

SSD SANDISK 1TB Ultra NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma / 1950MB Yazma) 1050 TL

Ekran kartı 3070PALIT Gaming 7000 TL.

Monitör.
3100 TL.

Philips 203V5LSB26/62 19.5" 5ms (Analog) LED Monitör - incehesap.com X2

1244TL.

Total 24608TL tuttu. Biraz aştım kusura bakmayın ufak değişikliklerle çok rahat fiyat dengelenebilir isterseniz hemen düzeltebilirim.

Buyurun boş yapmak gibi bir niyetim yok.

Ufak bütçe aşımları sorun olmaz ilginiz için teşekkür ederim.
Anakart'ın çok dandik bir anakart olmadıkça direk olarak performansa etkisi yoktur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uygun fiyatlı bir SSD ve R9 5900X indirimli gelirse eğer rahatlıkla 32 GB yapılabilir.

Ben GPU ve CPU diyorum siz anakart RAM diyorsunuz. GPU ve CPU daha önemli render performansında.

İlginiz için teşekkür ederim zaten şu an dahili 500 GB SSD'ye sahibim oradan kısarak diğer parçalara yatırım yapabilirim.
Arkadaşımız render performansı istemiş siz 16 GB RAM ve onu doyurmayacak bir anakart önermişsiniz üstüne üstlük 3070 ve 3080'nin render performansları yakın ve 2K monitör kullanacağını düşünürsek 3070 ideal bir kart benim kullandığım bileşenler sizinki oranla daha kaliteli bu aşikar zaten bir tek ekran kartınız daha sağlam bir parça olabilir ki onda da mlcc capacitorleri ısınma yapıyor.

Hocam çok bilgi sahibi değilim ancak RX 5700 XT diye bir kart var diyorlar render konusunda yeterli olabileceğini söyleyen birkaç arkadaşım oldu bu konu hakkında bir fikriniz var mıdır acaba.

Hocam çok bilgi sahibi değilim ancak RX 5700 XT diye bir kart var diyorlar render konusunda yeterli olabileceğini söyleyen birkaç arkadaşım oldu bu konu hakkında bir fikriniz var mıdır acaba.

Tabii ki yeterli olur o konuda sıkıntı yok sadece render süresi bir miktar uzar. Hatta sırasıyla şu kartları render için kullanabilirsin:

2070 Super.
1080 Ti.
5700XT.
5600XT.

Aslında birçok kart kullanılabilir fiyatı aşağı doğru çektikçe render süresi uzayacaktır hatta puan listesini ben sana atim:

Tabii ki yeterli olur o konuda sıkıntı yok sadece render süresi bir miktar uzar. Hatta sırasıyla şu kartları render için kullanabilirsin:

2070 Super.
1080 Ti.
5700XT.
5600XT.

Aslında birçok kart kullanılabilir fiyatı aşağı doğru çektikçe render süresi uzayacaktır hatta puan listesini ben sana atim:

Çok teşekkür ederim hocam büyük yardımın dokundu ekran kartı olarak MSI 2080'i seçtim sanırım fazlasıyla yeterli olur.

Çok teşekkür ederim hocam büyük yardımın dokundu ekran kartı olarak MSI 2080'i seçtim sanırım fazlasıyla yeterli olur.

Ne kadara buldunuz tam bilmiyorum ama 3070 2080'den nereden baksanız %30 %40 daha güçlüdür haberiniz olsun F/P olarak hangisi daha iyi gelirse onu tercih etmenizi öneririm.
Çok teşekkür ederim hocam

Rica ederim.

SSD olarak ne istediğinizi pek bilmediğim için koymadım, 500 veya 1TB'lık 970 Evo Plus tercih edebilirsiniz.

Arctic P14 140mm Kasa Fanı Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor 2 tane, ikisi de üst tarafa takılacak kasa ile gelenlerden ikisi de egzos fanı olacak. Sıvı soğutma öne takılacak.

19000 lira oluyor sistem, güç kaynağından kısabilirsiniz daha uyguna RM850 veya Silverstone Strider 850W var.

Son düzenleme:

SSD olarak ne istediğinizi pek bilmediğim için koymadım, 500 veya 1TB'lık 970 Evo Plus tercih edebilirsiniz.

Arctic P14 140mm Kasa Fanı Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor 2 tane, ikisi de üst tarafa takılacak kasa ile gelenlerden ikisi de egzoz fanı olacak. Sıvı soğutma öne takılacak.

19000 lira oluyor sistem, güç kaynağından kısabilirsiniz daha uyguna RM850 veya SilverStone strider 850W var.

Tamamdır hocam ellinize sağlık teşekkür ederim.

Geri
Yukarı