24000 TL'ye bilgisayar toplama

Şimdi hocam, elinizde sadece 3070 ve PSU var gibi düşünelim.
1 anakart.
1 işlemci soğutucu.
Elinizdeki SSD yetecektir. Zaten Steam indirirken tamamını kullanmıyor SSD'nin.
1 işlemci.
2 slot RAM.
Gerekli.
Anakart B650M iyidir.
Oyun için 7900X in bir gereği yok. 7700X yeterli.
2x16 yeterli gayet.
Sıvı soğutma tercihen 240mm yeter şu anlık.
Kalan parayla da ekran kartına güncelleme yapabilirsiniz 3070'i elden çıkarıp.

Total'de o SSD'yi sepetten silip. Ekran kartını ileride satıp o SSD'nin parasını ekran kartının üstüne koyup ekran kartını güncellersiniz. 7700X her oyun için gayet yeterli olacaktır. 32 RAM günümüzde fazlasıyla iyi. 240mm soğutucu 7700X i her şekil soğutacaktır.
POWER BOOST DEEP 360 ARGB Fanlı 360mm (LGA1700/AM4/AM5) Uyumlu Sıvı Soğutma fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da marka takıntınız yoksa 360MM sıvı soğutmada var.

ekran kartını 2 hafta önce aldım hocam yetmez mi 3070 bi süre
3070 bu sisteme gitmez,iyi bi kart ama bu sistemde minimum 3080/4070 olmalı.

POWER BOOST DEEP 360 ARGB Fanlı 360mm (LGA1700/AM4/AM5) Uyumlu Sıvı Soğutma fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da marka takıntınız yoksa 360MM sıvı soğutmada var.

3070 bu sisteme gitmez,iyi bi kart ama bu sistemde minimum 3080/4070 olmalı.
MSI MAG CORELIQUID 360R V2 3x120mm ARGB FANLI SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da veya 900tl ekleyip 360mm yapabilirsiniz.

ekran kartını 2 hafta önce aldım hocam yetmez mi 3070 bi süre
ayrıca ayrı bi soru sorayım benim 144hz 1920x1080 monitor var suan onun aciliyeti var mı gelistirmek icin 2k 240hz almayı düsünyorum ama suan cebimde para yok

hocam kasaya 3 fan sığar mı emin değilim kasa bu Msi Mag Forge 100R Power Supply Yok Atx Gaming Kasa Temperli Cam Fiyatları ve Özellikleri

ayrıca ayrı bi soru sorayım benim 144hz 1920x1080 monitor var suan onun aciliyeti var mı gelistirmek icin 2k 240hz almayı düsünyorum ama suan cebimde para yok
Bu sistem bi kere 1080P sistemi değil.Bi sorun olmaz,ancak sistemi tam performansla kullanamazsınız.Ekran kartı güncellemesinden önce en yakın zamanda tavsiye ederim.https://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-rtx-4070-ventus-2x-12gb-oc-gddr6x-192bit-nvidia-ekran-karti.html 4070 e geçerseniz uzun süre idare edecektir.

Ayrıca ayrı bir soru sorayım benim 144Hz 1920x1080 monitor var şu an onun aciliyeti var mı gelistirmek icin 2K 240Hz almayı düsünyorum ama şu an cebimde para yok.

Hocam kasaya 3 fan sığar mı emin değilim kasa bu Msi Mag Forge 100R Power Supply Yok Atx Gaming Kasa Temperli Cam Fiyatları ve Özellikleri

Problem değil, 2 fanda yeterli olacaktır. Yalnız üst düzey bir sistem topluyorsunuz, o kasa ve monitörü pek bilemedim.

Yalnız üst düzey bir sistem topluyorsunuz, o kasa ve monitörü pek bilemedim.
hepsini gelistiricem sadece suan bayramdan cebime 24k gecti ve bu guncellemyi yapıcam monityoru bu yıl icinde alırım ama ekran kartı seneye anca

Bu sisteme 8GB 3070 pek güzel değil,bazı oyunlarda sıkıntı yaşatabilir.Ancak müsait bir zamanda değişirsiniz acelesi yok.
ne gibi sıkıntılar hocam

hepsini gelistiricem sadece suan bayramdan cebime 24k gecti ve bu guncellemyi yapıcam monityoru bu yıl icinde alırım ama ekran kartı seneye anca

ne gibi sıkıntılar hocam
darboğaz yapar mı

Hepsini gelistireceğim sadece şu an bayramdan cebime 24K gecti ve bu guncellemyi yapacağım monityor bu yıl icinde alırım ama ekran kartı seneye anca

Ne gibi sıkıntılar hocam

Darboğaz yapar mı?

Darboğaz olmazda,bazı oyunlar için artık 8GB yetmiyor günümüzde.O kart 12GB olsa bi sorun olmazdı,ayrıca 7700X için o ekran kartı biraz düşük kalıyor.7700X ile genelde 3080/6800 XT gibi ekran kartları tercih ediliyor.

Darboğaz olmazda,bazı oyunlar için artık 8GB yetmiyor günümüzde.O kart 12GB olsa bi sorun olmazdı,ayrıca 7700X için o ekran kartı biraz düşük kalıyor.7700X ile genelde 3080/6800 XT gibi ekran kartları tercih ediliyor.
anladım hocam sağolun herşey icin bilgilendim ... ben şimdi bu parçaları alıyorum ozaman benim bi sene dayansa yeter zaten 4080 e bile gecerim ben seneye

Neden yükseltiyorsunuz ki? Elinizdeki işlemci sorunsuz 3070i besler. RTX 3070le beraber yüksek ayarlarda 60 FPS'nin altına düşüreceği oyun yok. Uzaya mı çıkmayı planlıyorsunuz? Boşa masraf bence, laptop almanız daha mantıklı olur illa parayı bir yerlere harcamak istiyorsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı