2400MHz RAM oyunlarda ani FPS düşüşlerine yol açar mı?

• Konuyu başlatan Quante
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 533
Ekran kartım sınırda OC olduğu halde 65 dereceyi geçmiyor işlemci ise %100 kullanımda 70 derece en fazla PUBG de 65 civarı sıcaklık sorunu yok grafikler Ultra Low'da da aynı droplar oluyor.
Şimdi işlemci tabanlı bir oyun olduğu için PUBG, işlemcin de bir yere kadar yetebilecektir. İşlemcin %100 ike ekran kartındaki yük yüzde kaç? Belki darboğaz nedeniyle Drop yiyorsundur. Bir de grafik ayarlarını low değil de ort ayüksek gibi deneyip ekran kartına biraz yüklenmeyi dene.

Ekran kartım sınırda OC olduğu halde 65 dereceyi geçmiyor işlemci ise %100 kullanımda 70 derece en fazla PUBG de 65 civarı sıcaklık sorunu yok grafikler Ultra Low'da da aynı droplar oluyor.

İşlemci kullanımın 100 ise bu yüzden drop yiyorsundur. O ekran kartına darboğaz olur mu bilmiyorum ama söylediğine göre var.

Ben bu sorun yüzünden sildim oyunu siz RAM'in birini çıkarıp deneyin isterseniz çözüm oluyorsa ben de artık RAM'in ikisini aynı yaparım.

BIOS vs driverlarınız güncel mi BIOS driverım yüzünden drop yiyordum.

Darboğaz kesinlikle yok benim sistemde ekran kartı %99 islemci %50-70 arası seyrederken 0.5 saniye bile sürmeyen anda ekran kartı kullanımı düşüyor drop giriyor yani sonra normal bunu yaşayan çok kişi biliyorum ben de hiç sorunu çözmeye çalışmadım yarın indirip deneyeceğim.

Darboğaz kesinlikle yok benim sistemde ekran kartı %99 islemci %50-70 arası seyrederken 0.5 saniye bile sürmeyen anda ekran kartı kullanımı düşüyor drop giriyor yani sonra normal bunu yaşayan çok kişi biliyorum ben de hiç sorunu çözmeye çalışmadım yarın indirip deneyeceğim.

Benim de tam olarak yaşadığım bu çözümü günlerdir arıyorum. En son yetmesine rağmen işlemciyi yükselteceğim.

BIOS vs driverlarınız güncel mi BIOS driverım yüzünden drop yiyordum.
Bios güncel driver 517.48 kullanıyorum güncel sürum fh4 ten atıyor ama 528.49 da da aynıydı

Konunun üstünden zaman geçti ama ben sorunumu çözdüm belki başkasına yardımcı olurum oyunlarımı kurduğum HDD'lere Low Level Format yaptım Windows 11 temiz kurulum yaptım şu an hiçbir oyunda drop sorunu yok PUBG de sürekli yarım saniyede bir olan takılma sadece FPS'i 60'a sabitleyerek çözülüyordu bende şu an sorunsuz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı