2400TL sistem tavsiyesi

BlackManjusaka

Centipat
Daha fazla  
Sinerji.png

Teknobiyotik.png

Öncelikle herkese selamlar sağlıklı bir gün geçirmenizi dilerim. Tanıdık birine maximum bütçe 2400TL olacak şekilde sistem topladık. İlerde ekran kartı ekleme şansı olabileceği için APU sistem toplamayı tercih ettik. Büyük oyunlar veya yeni jenerasyon oyunlar oynanmayacak ve O.C ile uğraşılmayacak. Anakartın O.C'siz maximum RAM MHz desteği 2666 olduğu için üstüne gerek duymadık, malum bana söylenilen bütçe belli ve RAM marka, modelleri fiyatta çok fark ettiriyor. APU'larda Dual Channel önemli olduğu için ve APU 2 GB hafızayı kullandıktan sonra 6 GB RAM yeterli kalmayacağı için 2x8 koymayı tercih ettik. İlerde ekran kartı eklenmesi haricinde yükseltme yapılması düşünülmüyor ki eklenilen ekran kartı da 400W PSU'ya uygun bir kart olacak muhtemelen. SSD'yi önemsemeyin onu kendime alıyorum yoksa kullanan kişiye göre 120GB yeterli ve kendisinde var bu SSD. Yardım istememin sebebi daha uygun tavsiyeler alabileceğimin olasılığı ve site kararı. İki ürünün farkları RAM, kasa ve PSU marka, modelleri. Önceden İtopya ve İncehesap'tan alışveriş yaptım fakat bu iki siteden hiç alışveriş yapmadım. Hangi sistemi almalıyız, hangi siteden almalıyız ya da daha uygun bir kombinasyon var mıdır sormak istiyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı