240Hz monitör 1080P'de 60Hz, 600P'de 120Hz

F4tihh

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
AOC 24G2ZU monitör aldım. Dizüstü bilgisayarıma (ASUS X550vc) HDMI kablosu ile bağladım.
1080p veya 1366x768 vs. çözünürlükte en fazla 60Hz seçebiliyorken, 1024x768 ve 800x600'de 120Hz yapabiliyorum.
Hatırladığım kadarıyla eski monitörüm de (LG 22mk400h) 75Hz'i yüksek çözünürlüklerde alabiliyordum. Şu an sadece 60Hz seçilebiliyor.

Bir sorun var mı anlayamadım. Çözünürlük düşürüp tazeleme hızını yükselttiğimde OC yapmış mı oluyorum? Böyleyse herhangi bir zararı olur mu?
Sistem topladığımda DisplayPort ile 1080P-240Hz yapacağım.

Ekleme: Ayrıca bazı renkler bozuk görünüyor (Sol üstteki yeşil Technopat yazısı ben de siyah görünüyor. Örnek olarak.). 2 farklı monitörde denedim, sanırım grafik ayarlarımda bir sorun var.

Son düzenleme:
Kullandığın kablo veya bilgisayarın HDMI çıkışı düşük model olabilir. Eğer Kullandığın HDMI kablosu 1.3'ün üzerindeyse Bilgisayardaki HDMI portunun versiyonunu kontrol et.

Kullandığın kablo veya bilgisayarın HDMI çıkışı düşük model olabilir. Eğer Kullandığın HDMI kablosu 1.3'ün üzerindeyse Bilgisayardaki HDMI portunun versiyonunu kontrol et.
Bilgisayardaki HDMI çıkışının ve kablonun sürümünü nasıl kontrol edebilirim?

Bilgisayardaki HDMI çıkışının ve kablonun sürümünü nasıl kontrol edebilirim?
Kablonu senin bilmen gerek bir yerde kutusu vs varsa oradan yada internetten aynısını bulmaya çalışabilirsin. Bilgisayardaki çıkışın sürümünüyse biraz araştırdım fakat bulamadım. Ama eğer eski monitöründe gerçekten 75HZ seçebiliyorsan(tabi 1080p çözünürlükte) sorun muhtemelen kablodur. Eğer kablo da eski monitöründe kullandığınla aynıysa eski monitörünün çözünürlüğü düşük olduğu için o kadar yüksek Hz veriyor olabilir.

Geri
Yukarı