240Hz monitör 144Hz gösteriyor

EmirKKK

Decapat
Merhaba, dün akşam Windows etkinleştirme kodunuzun süresi doluyor diye bir şey çıkıyordu, monitöre görüntü gelmemeye başladı sonra bir şekilde çözdüm fakat monitör 280Hz olmasına rağman sadece 144Hz ve altını gösteriyor. Kabloyla ilgili bir sorun mudur yoksa monitörle ilgili bir sorun mu ya da ekran kartıyla ilgili yardım eder misiniz?

Merhaba, dün akşam Windows etkinleştirme kodunuzun süresi doluyor diye bir şey çıkıyordu, monitöre görüntü gelmemeye başladı sonra bir şekilde çözdüm fakat monitör 280Hz olmasına rağman sadece 144Hz ve altını gösteriyor. Kabloyla ilgili bir sorun mudur yoksa monitörle ilgili bir sorun mu ya da ekran kartıyla ilgili yardım eder misiniz?
144 neyine yetmiyor?

Öncelikle masaüstündeyken mausla sağ tık yapıp görüntü ayarları diyoruz. Sonra açılan yerde aşağıdan gelişmiş görüntü ayarları diyoruz. Açılan yerde görüntü bağlaştırıcısına tıklıyoruz. Burada sizin ekran kartı ayarlarınız açılacak orada üstten monitör ve renk yönetimi var. Monitöre tıklayın orada ekran tazeleme sıklığı olarak 144Hz göreceksiniz ona tıklayın ve 280Hz daha üstü varsa onu seçin. Bu kadar.

Kablonun destekleyip desteklemediğini bu iki tablodan öğrenebilirsiniz.

Vgosomf.png

DIsplayPort 1.2 - Displays - Linus Tech Tips

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı