240Hz monitörde 60 FPS sabit oynanır mı?

Hocam bende parantez içinde doğal yazan seçeneği seçince 144 Hz alamıyorum 120 alabiliyorum neden?

Eki Görüntüle 1305403
Display Port ile 144Hz vermesi lazım. Neden oluyor tam bilemiyorum. Belki G-SYNC yüzünden olabilir mi bilemiyorum. 144Hz ile 120Hz arasında çok aşırı bir fark olmaz.

Bende AOC G2460PG kullanıyorum ama benim monitör gerçek G-SYNC'li yani monitör içinde devre kartı var. Sendeki yazılımsal olarak destek sağlıyor sanırım. Belki yazılım sınırlandırıyor olabilir mi bilemiyorum.

G-SYNC'i devre dışı bırakınca düzelme oluyor mu? Yada monitör içinde varsa Adaptive SYNC ayarı olabilir belki ona bir bak diyeceğim ama çözüm olur mu bilmiyorum. Belki de kablo yüzünden olabilir ama emin değilim.

DisplayPort ile 144Hz vermesi lazım. Neden oluyor tam bilemiyorum. Belki G-Sync yüzünden olabilir mi bilemiyorum. 144Hz ile 120Hz arasında çok aşırı bir fark olmaz.

Bende AOC G2460pg kullanıyorum ama benim monitör gerçek G-Sync'li yani monitör içinde devre kartı var. Sendeki yazılımsal olarak destek sağlıyor sanırım. Belki yazılım sınırlandırıyor olabilir mi bilemiyorum.

G-Sync'i devre dışı bırakınca düzelme oluyor mu? ya da monitör içinde varsa Adaptive Sync ayarı olabilir belki ona bir bak diyeceğim ama çözüm olur mu bilmiyorum. Belki de kablo yüzünden olabilir ama emin değilim.

Benim kullandığım monitör AOC 24G2U.
DisplayPort ile 144Hz vermesi lazım. Neden oluyor tam bilemiyorum. Belki G-Sync yüzünden olabilir mi bilemiyorum. 144Hz ile 120Hz arasında çok aşırı bir fark olmaz.

Bende AOC G2460pg kullanıyorum ama benim monitör gerçek G-Sync'li yani monitör içinde devre kartı var. Sendeki yazılımsal olarak destek sağlıyor sanırım. Belki yazılım sınırlandırıyor olabilir mi bilemiyorum.

G-Sync'i devre dışı bırakınca düzelme oluyor mu? ya da monitör içinde varsa Adaptive Sync ayarı olabilir belki ona bir bak diyeceğim ama çözüm olur mu bilmiyorum. Belki de kablo yüzünden olabilir ama emin değilim.

G-Sync'i kapattım düzelmedi.
Bir deadaptive Sync dediğiniz ayar nerede monitör menüsünde öyle bir ayar göremedim.

Geri
Yukarı