Çözüldü 240Hz monitörde 144Hz açılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mustaine

Megapat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Merhabalar!

Yakında bir monitör alacağım ancak istediğim monitör dünya üzerinde kalmamış sanırım. Hiçbir yerde yok şu anda. Ben de daha iyi bir alternatif buldum ancak 240Hz. Oyunlarda 240 FPS alamıyorum. Genellikle oynadığım oyunlarda 120-180 arası gidip geliyorum. 240Hz monitörü 144Hz olarak kullanmak ile 144Hz monitörde 144Hz olarak kullanmak aynı mıdır? Fiyatı da bence çok iyi, kaçırmak istemiyorum doğrusu. 240Hz almadığım halde 240Hz olarak kullanırsam ne olur? 120 FPS'den 110'a düşse bile hissederim değil mi? Bu durum rahatsızlık verir mi?

Çözüm
Alakası yok. Monitör 240Hz'de çalışırken aldığın FPS kadar gösterir 160 FPS alıyorsan 160 Hz, 60 FPS alıyorsan 60Hz 240 FPS alıyorsan 240Hz gibi çalışır.
Alakası yok. Monitör 240Hz'de çalışırken aldığın FPS kadar gösterir 160 FPS alıyorsan 160 Hz, 60 FPS alıyorsan 60Hz 240 FPS alıyorsan 240Hz gibi çalışır.

Çözüm

Ama demek istediğim şu, mesela ben 120 alıyorum diyelim, FPS 110'a düşse bile gözle görülür bir fark olur değil mi?

Peki sizce bu monitör nasıl? Amazon'da görünce hemen atladım da 😅 Ayrıyeten şunu da belirteyim, bilgisayarımda DisplayPort çıkışı olmadığından HDMI 2.0b çıkışından bağlayacağım monitöre. Sıkıntı çıkmaz herhalde. HDMI 2.0b'nin 1920x1080p'de 240Hz desteklediğini görmüştüm de.
Ben hiç bir HDMI 240Hz desteklemiyor diye biliyorum yanlışım olabilir. Monitör güzel tek sevmediğim yanı 4ms olması onun dışında bir sorun yok çoğu markaya Samsung panel satılıyor zaten.

Ben hiç bir HDMI 240Hz desteklemiyor diye biliyorum yanlışım olabilir. Monitör güzel tek sevmediğim yanı 4ms olması onun dışında bir sorun yok çoğu markaya Samsung panel satılıyor zaten.

Ben de bu forumda atılan bir tabloya bakarak söyledim zaten. Reddit'te falan da destekliyor demişlerdi. Laptop olduğu için DP yok maalesef :(

İlgili konu:

Ben de bu forumda atılan bir tabloya bakarak söyledim zaten. Reddit'te falan da destekliyor demişlerdi. Laptop olduğu için DP yok maalesef :(

İlgili konu:

Gördüm hocam 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı