240Hz vs 144Hz

Evet çok yüksek ama 240 FPS alabilecek sisteminiz var mı? Sanırım CSGO için falan soruyorsunuz, çünkü CSGO harici rekabetçi oyunlarda o kadar yüksek FPS çok mümkün olmuyor. Standart hikaye modlu oyunlar için ise bence gerek yok, 144 HZ yeterli gelecektir.

Aralarındaki fark çok mu yüksek?
Bence E-Sporcu olmayacaksanız gerekli olan bir şey değil. Biri 7 milisaniyede 1 kare yeniliyor yaklaşık olarak diğeri 4 milisaniyede. Yani aralarındaki fark saniyenin 1000'de üçü kadar. Zaten 1ms monitörlerin pazarlama tekniği olduğunu düşünüyorum çünkü pek bir etkisi olmuyor sadece kafada var fark senin 1ms sandığın fark en az 20-30 ms olur.

Tabii ki olur. Yani özellikle CS:GO gibi oyunlarda aradaki farkı kesinlikle hissedersiniz. 2070S alıp 1080P oynayacaksanız 240 Hz mantıklı olur ama daha altı için boşa para dokmeyin. 2080S alacaksanız ve özel olarak 1080P gibi bir isteğiniz yoksa o zaman 2K 165Hz monitör alınabilir. He mesela esportcusunuzdur o zaman 2080S ile de 240Hz 1080P monitör tercih edilebilir o ayrı.

İkisini de kullanmış biri olarak söylüyorum, çok da bir farkı yok. Elbette bir miktar fark var fakat 60 ile 144 arasındaki kadar değil, 60 ile 75 arasındaki kadar. Eğer profesyonel oyunculuk amacınız yoksa boşuna masraf yapıp 240 almayın bence.

Ekran kartınız ne ona göre ve hangi oyunları oynayacaksınız? Bu bilgiler ışığında daha doğru bir şey söylenebilir.

60Hz 35FPS oyuncusuyum, oynadığım bir serverda SpaceSoldiers akademisinde oynayan bir oyuncu var. 240Hz kullanıyor ve hile gibi onu görmeden ölüyorum. Aşırı farkediyor. Bir de monitör alacaksanız 280Hz'de alınabilir.

Fark yok diyenlere bakma, tabii ki fark var. 144'ten 240 - 280'e geçtim, net fark var. Bütçen yetiyorsa seni zorlamayacaksa almanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı