240Hz'e gerek var mı?

Bence hiç gerek yok ben 60Hz'den 165Hz'ye geciccem VG27vq modelini alacağım 165Hz her türlü yeter emin ol arasında hiçbir fark göremezsin kardeşim 165 veya 144 Hz almanı öneririm yine de tercih sana kalmış.

Bence hiç gerek yok ben 60Hz'den 165Hz'ye geciccem VG27vq modelini alacağım 165Hz her türlü yeter emin ol arasında hiçbir fark göremezsin kardeşim 165 veya 144 Hz almanı öneririm yine de tercih sana kalmış.

Hocam 240 Hz CS oynamanın keyfi manyak bir şey. Ama tabii 144 Hz'den 240 Hz'e geçmek aslında belli oluyor ama 60 Hz DEN144 Hz geçince diyorsun Allah'ım ben nasıl bir monitör aldım o kadar fark oluyor yani.

Bütçen az ise 144hz veya 165hz al , 240 ile 144 arasındaki farkı anlamazsın zaten. Güzel bir 240 hz monitöre paran yetiyorsa alabilirsin ama kendini maddi sıkıntıya sokmana gerek yok bunun için. Ben 60 hz 144 hz 240 hz 360 hz hepsini kullandım ve 144 ile 240 arasında gözle görebileceğiniz bir fark olmadığını söyleyebilirim

Yorumlar çok komik :) dostum 60Hz'den 280'e, tüplüden ultrawidea her monitör tipini ve tüm panel tiplerini denedim. Zaten 240-280-360Hz monitörler rekabetçi oyunlar için, yukarıda sistemini de yazmışsın. IPS olarak 280 kullanıyorum şu an ve net bir fark ve hissiyat farkı zaten var. Zaten birçok oyunda 144 üstü alır senin sistemin ve farkını hissedersin. Fark edemeyen arkadaşlar bir garip geldi bana.

Ben hep IPS kullanmaya özen gösteriyorum çünkü diğerlerinden memnun kalmıyorum kolay kolay .IPS değil ama XG270qc modelini bir süre kullandım, 2K üzerinde beni en memnun eden ürünlerden, bana uymuyor ama net şekilde öneririm diyebilirim.

Ben hep IPS kullanmaya özen gösteriyorum çünkü diğerlerinden memnun kalmıyorum kolay kolay. IPS değil ama XG270qc modelini bir süre kullandım, 2K üzerinde beni en memnun eden ürünlerden, bana uymuyor ama net şekilde öneririm diyebilirim.

Hocam bütçem 5bin TL ona göre tavsiyede bulunur musunuz?

Hocam cs,valorant gibi oyunları rekabetçi bir şekilde oynayacaksan alabilirsin ama günlük kullanımda etki ettiğini düşünmüyorum. Vg259qm 280hz kullanıyorum. Sadece csde faydasını görüyorum diğer oyunlarda 3070ti ile bile o kadar yüksek fps alamıyorum. Ondan dolayı seçimini kolaylaştıracak soru csyi ne kadar rekatbetçi oynamak istiyorsun ? Ben monitörü ilk aldığım zaman çok try harddım, faceitte takılıyordum ama şimdi öyle değilim warzone da takılıyorum. Warzone da 100-110fps falan, 2k 144hz geçmeyi düşünüyorum bütçem elverse keyfi 2k 240hz ama keyfi :)

Geri
Yukarı