240MM Radyatörlü Sıvı Soğutma CORSAIR SPEC-01 Kasa ile Uyumlu mu?

Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Avukat
Arkadaşlar iyi günler. CORSAIR SPEC-01 kasam var. Sıvı soğutma takmak istiyorum Aliexpressten 240mm sıvı soğutma sipariş verdim ancak daha sonra bir kaç arkadaş radyatörün kasaya sığmayacağını söyledi. Anakart radyatörü bloklar dediler. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar net bir şey söyleyebilir mi acaba? Eğer uymuyorsa da 240mm sıvı soğutma için uygun fiyatlı maksimum 300 TL PSU'suz kasa önerebilir misiniz?
Kasamın içi:
nJLa45.jpg

Dosya Ekleri

• SPEC01_three_quarter_hero_low.png
    SPEC01_three_quarter_hero_low.png
    198,1 KB · Görüntüleme: 168
  • Screenshot_2017-10-07-15-36-04-488.jpeg
    Screenshot_2017-10-07-15-36-04-488.jpeg
    225,4 KB · Görüntüleme: 167
  • Screenshot_2017-10-07-15-36-35-755.jpeg
    Screenshot_2017-10-07-15-36-35-755.jpeg
    132,5 KB · Görüntüleme: 174
Son düzenleyen: Moderatör:
Sıvı soğutmam ayın 20'sinde geldi. Radyatör cd-rom bölmesine çarpıyordu takmamı engelliyordu ancak bölmenin perçinlerini kırarak bölmeyi çıkardım ve sıvı soğutmayı sorunsuz bir şekilde yerleştirdim. @Nazım Paşa teşekkür ederim ilgi için.

Dosya Ekleri

• IMG_20171020_103330.jpg
    IMG_20171020_103330.jpg
    436,3 KB · Görüntüleme: 191
  • IMG_20171020_103529.jpg
    IMG_20171020_103529.jpg
    516,5 KB · Görüntüleme: 191
  • kasa.jpg
    kasa.jpg
    301,7 KB · Görüntüleme: 193
Sıvı soğutmam ayın 20'sinde geldi. Radyatör cd-rom bölmesine çarpıyordu takmamı engelliyordu ancak bölmenin perçinlerini kırarak bölmeyi çıkardım ve sıvı soğutmayı sorunsuz bir şekilde yerleştirdim. @Nazım Paşa teşekkür ederim ilgi için.

Merhaba,

üründen memnun musunuz?

Merhaba,

üründen memnun musunuz?
Ürünü 5 açıdan değerlendiriyorum.
1-Fiyat
Fiyatı gerçekten muazzam: 205 tl. Bu fiyata böyle bir ürün bulunabileceğini zannetmiyorum.
2-Görüntü
Ledli fanı ve pompası ile gerçekten ayrı bir hava katıyor kasaya. Ledleri yalnızca mavi yanıyor. Rgb tutkunları için - sayılabilir bu özelliği.
3-Malzeme Kalitesi
Bana çin malı hissiyatını vermedi. Fanları çok kaliteli bağlantı yerleri kauçuk ile desteklenmiş sessizlik için. 1.5 kilo ortalama ağırlığı sanırım, öyle pek hafif bir şey de değil, ağırlığını hissettiriyor. Yalnızca radyatör üzerindeki ızgara demirleri yamulmaya pek müsait. Hatta geldiğinde bir kısmı yamuktu. ancak kasaya yerleştirdiğinizde bu kısımlar gözükmüyor. Boruları ise beklediğimden kaliteli. Ben yumuşak ince bir şey olur diye tahmin ediyordum ama boruları da gayet sağlam. Yani malzeme kalitesi beklentimin yukarısında çıktı.
4- Ses Performansı
Bilgisayar kapalı iken ortamın ses seviyesi ortalama 38 desibel. Sistem açıldığında ise bu seviye 45 desibele yükseliyor. Sıvı soğutmanın fanlarını durdurduğumda ise ses seviyesi yine 45 desibel ortlama. Bu demek oluyor ki sisteme ekstra bir gürültü katmıyor. Kasamdaki en gürültülü parçadan daha sessiz.
5- Soğutma Performansı
İşlemcim Ryzen 3 1200. Stok hızı 3.1 ghz, ben stok fan ile 3.6 ghz'de kullanıyordum. Sıcaklık değerleri 65 dereceyi buluyordu aida64 tam yük testinde. Ben sıvı soğutma ile 3.8 ghz'e yükselttim ve yine aida64 tam yük testi yaptım, bu sefer değerler ortalama 52 dereceye kadar düştü. Yani daha fazla yük altında 12-13 derece kadar farketti. Soğutma performansı da gayet yerinde yani.
Genel olarak çok memnunum. Uzun süreli kullanımda sorun çıkar mı bilemem ama 5 günlük süreç için mükemmel diyebilirim. (Bu arada ürünü ayın 7'sinde sipariş ettim, 9'unda kargoya verildi, 20'sinde elime ulaştı.)
İyi günler dilerim.

dostum bilgilendirme için çok teşekkür ederim,

son bir sorum olacak AM4 soketi ile uyumlu olarak geliyor değil mi?
Rica ederim. Am4 soket uyumlu geliyor ancak ben paketle gelen arka braketi (tam olarak ne deniyor bilemiyorum) takamadım. Stok fan ile gelen arka braketi kullandım. Onun haricinde vidaları ve pompayı oturtmak için gerekli metal braket geliyor. Fakat satın alırken satıcıya ekstra not düşmekte fayda var, am4 için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı