240mm sıvı soğutma vs 360mm sıvı soğutma

klau

Centipat
Daha fazla  
Selam Corsair sıvı soğutma alacağım aynı ürün sadece biri 240mm (2X 120mm) olup diğeri 360mm(3x120mm) 360 lığın içinden RGB ve fan kontrolcüsü çıkıyor bu yüzden benim için çok iyi olur fakat kasamın üst tarafına Max 240mm takabiliyorum eğer 360mm alırsam öne 3 adet takacağım sıvı soğutmayı sizin düşünceleriniz nelerdir öne sıvı soğutma takma hakkında performans ve görünüş açısından düşüncelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Mevcut sisteminiz nedir? 240mm yeterli olacaksa 360 almaya gerek yok.

Mevcut sisteminiz nedir? 240mm yeterli olacaksa 360 almaya gerek yok.

Mükemmel bir sistemim yok 240 her türlü yeterli olacaktır fakat geleceğe yatırım olarak bakıyorum birazda bu işe uzun bir süre CPU soğutucularıyla uğraşmak istemiyorum. Ve aralarında 543 TL fiyat farkı var ama eğer 2 fanlı alırsam 1 tane ekstra fan almam gerekecek 6 fanlı sistem yapmak istiyorum 543-355 = 188 yani 360mmlik ve 240mmlik Corsair sıvı soğutucu arasında sadece 188 TL fiyat farkı var.

Mantıken 360mm 240Mm'ye göre daha iyi soğutur ama işlemciniz fazla ısınmıyorsa paranızı 360mm alarak harcamanızı tavsiye etmem.

Mükemmel bir sistemim yok 240 her türlü yeterli olacaktır fakat geleceğe yatırım olarak bakıyorum birazda bu işe uzun bir süre CPU soğutucularıyla uğraşmak istemiyorum. Ve aralarında 543 TL fiyat farkı var ama eğer 2 fanlı alırsam 1 tane ekstra fan almam gerekecek 6 fanlı sistem yapmak istiyorum 543-355 = 188 yani 360mmlik ve 240mmlik Corsair sıvı soğutucu arasında sadece 188 TL fiyat farkı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle bir düşünceniz varsa mantıklı olabilir.

Maalesef doğru anladınız :( Bir videoda gördüm aşık oldum resmen fan bile olsa kaliteli bir marka alınacağı zaman fiyatlar uçuyor kur sağ olsun.

O fandan 1 tane almak (görüntü açısından ) pek etkili olmaz ama yani 3 fan başka, 2 fan başka 1 fan başka olması çok hoş olmayabilir.

O fandan 1 tane almak (görüntü açısından ) pek etkili olmaz ama yani 3 fan başka, 2 fan başka 1 fan başka olması çok hoş olmayabilir.
Yok hayır öyle değil. Mesela 6 fanlı sistem yapıcam 360mm alırsam direkt 3'lü fan seti alıcam biticek. Ama 240mm alırsam 3'lü set +1 fan almak zorunda kalıcam orda ki +1 den kastım buydu.
280mm alırsan 360mm kadar performansı 240mm kadar gürültüyle kullanırsın. 140mm fanın avantajı budur.
RAM'lerimin uzunluğundan dolayı 280mm alamıyorum maalesef. Fakat izlediğim videolardan gördüğüm kadarıyla çok sessiz çalışıyor 360mm olanı bile normalde düşünmeden 360 lık seçerim fakat işte ön tarafta olması biraz düşündürtüyor. Normalde ön tarafa normal fanlar takınca havayı içeri alıyor egzoz fandan sıcak hava atılıyor diye biliyorum öne takarsam öndeki fanlar havayi dışarı vericek nasıl bir sistem olur emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı