245 TL Sistem Toplama

Kabloları nereden bulacaksınız? Kasa falan.
O kolay iş. Arkadaşın eski kasasını alabilirim. 450W PSU'su vardı yanlış hatırlamıyorsam.
Hocam bu sistem CS: Source'da kasar. Bende E8400 ve Radeon HD 3450 ile kasıyordu. En düşük ayarlar ve 1024x768'de 40 FPS zor alıyordum. Tavsiyem ekran kartını biraz yükseltmeniz.
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...50-pro-512mb-128-bit-dual-dvi-985849745/detay Buna ne dersiniz?

Bütçe biraz çıksaydı bu anakart biraz daha iyi olurdu. Ama ben ASUS P5 G41T-MLX anakart kullanıyorum memnundum.

@Yiğitt35 siz ne düşünüyorsunuz.

E5440 daha iyi olurdu ama ucuz olacaksa o işlemcide yeterli.
Quad Core bir işlemci almalısın bence veya en kötü E8400 civarı bir şey.

FSB farkları var bir tek ha bir de önbellek. Onun dışında biri Pentium serisi diğeri Core 2 Duo serisi. Bu yüzden fark az bir şey olur.

Bütçe biraz çıksaydı bu anakart biraz daha iyi olurdu. Ama ben ASUS P5 G41T-MLX anakart kullanıyorum memnundum.

@Yiğitt35 siz ne düşünüyorsunuz.

E5440 daha iyi olurdu ama ucuz olacaksa o işlemcide yeterli.

FSB farkları var bir tek ha bir de önbellek. Onun dışında biri Pentium serisi diğeri Core 2 Duo serisi. Bu yüzden fark az bir şey olur.
Dediğiniz anakartı alıp bir de şunu alsam nasıl olur? https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ustu-core-2-quad-9400-islemci-993926341/detay

Bu kart hakkında bilgim pek yok ama HD 3450'den iyidir diye düşünüyorum. Yani en kötü ihtimal CS: Source yerine CS 1.6 oynarsınız. Ama umarım öyle bir ihtimal olmaz.

Onu almasın bence. Hiç görmedim. 128MB onboard vardır ama o ekran kartından daha iyi olacağını söyleyebilirim.

Güzel olur. Anakart konusunda dediğime takılı kalma. G41 serisinden anakartlara bak.combo olabilir fark etmez. Sen muhtemelen DDR3 takacaksın iyi bir şeyler istiyorsan. G41 veya P45 anakartlara bakabilirsin (p serisi biraz pahalıdır)

Onu almasın bence. Hiç görmedim. 128 MB onboard vardır ama o ekran kartından daha iyi olacağını söyleyebilirim.
Bilmiyorum, bende bu kartı ilk defa görüyorum. Ekran kartı almayıp onboard ile denenebilir oyunu oynamak. Eğer zorluk yaratırsa ekran kartı ekler ve o şekilde kullanır.

Bu kart hakkında bilgim pek yok ama HD 3450'den iyidir diye düşünüyorum. Yani en kötü ihtimal CS: Source yerine CS 1.6 oynarsınız. Ama umarım öyle bir ihtimal olmaz.
HD 3450'den iyi değil hocam.

Q9400 güzeldir bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı