24G2U vs LG GN 650-B

Bütçe
1800

emin.0016

Hectopat
Daha fazla  
1-) 24G2U'nun görüntü kalitesinin LG'den daha iyi olduğu söyleniyor fark edilecek kadar büyük mü?
2-) LG de gerçek 1ms var, AOC ile arasında bu çok hissetirilir mi oyunlarda (hayvan gibi Valorant CS gibi oyunları oynuyorum)
3-) LG de ölü pixel garantisi var mı? Var ise nedir bu garanti 1 ölüpixel mi başka türlü mü?
İkisinde de hoparlör bulunmuyor arasındaki farklar fark edilecek kadar büyük mü özellikle 1ms farkı veya sRGB gibi farklar?

Yarın alacağım lütfen çok ince düşünüp karar verin yanlış tercih yapmak istemiyorum. Neredeyse 2 3 haftadır bu ikisi arasında kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun amaçlıysa ikisi de işini görür ama oyun dışında video düzenleme veya resim düzenleme gibi işlerle uğraşacaksan AOC daha iyi olur.

AOC'de USB girişi varmış, kasayla uğraşmadan mesela gamepad kullanıyorsan alıcısını monitöre takarsın. Ya da harici 2.5 inch harddisk alırsan kasaya takmadan kablosunu monitöre bağlayıp kullanırsın. Böyle değişik şeyler olur AOC'de mesela.

1-) 24G2U'nun görüntü kalitesinin LG'den daha iyi olduğu söyleniyor fark edilecek kadar büyük mü?
2-) LG de gerçek 1ms var, AOC ile arasında bu çok hissetirilir mi oyunlarda (hayvan gibi Valorant CS gibi oyunları oynuyorum)
3-) LG de ölü pixel garantisi var mı? Var ise nedir bu garanti 1 ölüpixel mi başka türlü mü?
İkisinde de hoparlör bulunmuyor arasındaki farklar fark edilecek kadar büyük mü özellikle 1ms farkı veya sRGB gibi farklar?

Yarın alacağım lütfen çok ince düşünüp karar verin yanlış tercih yapmak istemiyorum. Neredeyse 2 3 haftadır bu ikisi arasında kaldım.

Aoc modelde ölü piksel garantisi var, 1 tane olsa dahi. Lg markasında yok, yanlış hatırlamıyorsam en az 5 ölü piksel istiyor.
Aoc modelinde hoparlör var. Lg modelinde yok.
Gerçekten kastını anlamadım yazılımla yapıyor.
14. sayfada iki ürün arasında fikirlerimi yazdım. Renkle alakalı sorularının cevabını burada bulursun.

Bende LG var ve memnunum. Zaten oyun için aldım ama film izlemekte çok kötü değil ama hoparlör yok. Ben İtopya üzerinden aldım ve ölü piksel, ghosting vb. çıkmadı. Hiç ışık süzmesi de yok. Tabii şans işi bunlar.

Bende LG var ve memnunum. Zaten oyun için aldım ama film izlemekte çok kötü değil ama hoparlör yok. Ben İtopya üzerinden aldım ve ölü piksel, ghosting vb. çıkmadı. Hiç ışık süzmesi de yok. Tabii şans işi bunlar.

1 ms gtg özelliğini hissettiniz mi hiç onun için AOC'dan vazgeçilecek bir monitör mü?
AOC modelde ölü piksel garantisi var, 1 tane olsa dahi. LG markasında yok, yanlış hatırlamıyorsam en az 5 ölü piksel istiyor.
AOC modelinde hoparlör var. LG modelinde yok.
Gerçekten kastını anlamadım yazılımla yapıyor.
14. sayfada iki ürün arasında fikirlerimi yazdım. Renkle alakalı sorularının cevabını burada bulursun.

Bu karşılaştırma çok işime yaradı, teşekkürler.

Karşılaştırma yapmadım ama böyle bir sistem ve monitör kullandığım için hızlı geldi bana. Bence hissettiriyor.

24G2U'ya göre SSdeki fark doğru ise eğer çok belli ediliyor bilmiyorum çok arada kaldım gerçek 1ms istiyorum ama AOC geri kalan her konuda eliyor kafam çok karışık.

24G2U'ya göre ssdeki fark doğru ise eğer çok belli ediliyor bilmiyorum çok arada kaldım gerçek 1ms istiyorum ama AOC geri kalan her konuda eliyor kafam çok karışık.
Rica ederim.
Gerçek 1 ms değil, tamamen satış politikası, yazılımla yapılıyor yani gerçek değil.
O karşılaştırmada LG renk ayarlarını AOC markasına göre 1.5 kattan fazla arttırdım ona rağmen öyle fark vardı. İki modelde de aynı seviyede yapınca renkleri farkı tahmin edemezsin. Siyah beyaz gibi oluyorlar.

Rica ederim.
O karşılaştırmada LG renk ayarlarını AOC markasına göre 1.5 kattan fazla arttırdım ona rağmen öyle fark vardı. İki modelde de aynı seviyede yapınca renkleri farkı tahmin edemezsin. Siyah beyaz gibi oluyorlar.

Sizin ikisi arasındaki tercihiniz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı